Debut Ronalda proti Messimu: Riyadh All-Stars vs. PSG

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi se znovu setkají na jednom trávníku, i když tentokrát na poněkud jiné scéně, než na kterou jsou fanoušci zvyklí. V přípravném utkání se představí výběr hvězd saúdskoarabské ligy proti PSG. Ronaldo tak zažije svůj debut po přesunu na Blízký východ.

Živý přenosKurzyPreviewTip

Messi a Neymar Foto: Profimedia

Příprava: přátelský zápas Riyadh All-Stars vs. Paris Saint-Germain už dnes živě, dojde i na souboj Ronaldo vs. Messi

Utkání se odehraje v rámci tradičních saúdskoarabských festivalových oslav Riyadh Season. Jde o několikaměsíční státem sponzorovanou událost, během níž se konají nejrůznější akce od přehlídek automobilů, výstav, koncertů až právě po sportovní akce.

Premiéru měla tato událost v roce 2019. PSG se mělo původně zúčastnit už loni, kvůli koronavirovým restrikcím ale nakonec z jeho příjezdu sešlo. Letos už však jeho návštěvě i přes nabitý program nic nezabránilo.

Zápas je na programu ve čtvrtek od 18:00 našeho času. V televizi ho bude exkluzivně vysílat stanice beIN SPORTS, která ale v Česku není dostupná. Fanoušci ale přesto o utkání přijít nemusí, stačí si totiž naladit klubovou televizi PSG či sociální sítě pařížského klubu.

sipka Získejte bonus zdarma a vsaďte si na zápas Ronalda s Messim

Hvězdy Al-Hilal a Al-Nassr (Saúdská Arábie) vs. PSG: jaké jsou kurzy na zápas Ronalda s Messim?

U podobných přátelských zápasů je samozřejmě vždy otázkou, jak vážně k nim dané týmy přistoupí. Sezona je po reprezentační přestávce už opět v plném proudu, a tak si lze jen těžko představit, že například největší hvězdy PSG přikládají utkání výraznou váhu.

O motivaci postaráno naopak určitě budou mít domácí, kteří se na evropského giganta budou chtít vytáhnout. Pro Ronalda, který si odbyde svůj debut v Saúdské Arábii, pak jde o ideální příležitost představit se svým novým fanouškům.

Přesto je kvalita pochopitelně jasně na straně francouzského mužstva, což registrují i kurzy. Betano na výhru PSG vypsalo kurz 1,32, zatímco ten na domácí výběr dosahuje výše 6,70.

Informace o zápase Riyadh Season Team vs. PSG
🕒 Kdy: 19. 1. 2023 od 18:00
🌎 Kde: King Fahd International Stadium (Rijád)
🏆 Soutěž: Riyadh Season Cup
✅ Kurzy Betana: 6,70 - 5,90 - 1,32
📺 Živý přenos: beIN SPORTS, PSG TV a oficiální platformy PSG

Ronaldo se poprvé představí saúdskoarabským fanouškům

Je vlastně poetické, že přestože Cristiano Ronaldo největší fotbalovou scénu možná již nadobro opustil, svůj debut v Saúdské Arábii zažije právě proti svému celoživotnímu konkurentovi Messimu. Přestože nepůjde o soutěžní utkání, na souboje dvou nejlepších fotbalistů posledních dekád jsou fotbaloví příznivci po celém světě zvědavi vždy.

Ronaldo je členem výběru Riyadh All-Stars, který reprezentují dva nejlepší saúdskoarabské týmy současnosti, Al-Hilal a Al-Nassr. Každý z nich vyslal do boje po jedenácti hráčích. Z dvaadvacítky nominovaných je čtrnáct ze Saúdské Arábie, přičemž řadu z nich si fanoušci měli možnost prohlédnout na nedávném světovém šampionátu v Kataru.

Hráči jako Al-Owais, Abdulhamid, Al-Bulaihi, Al-Dawsari nebo Kanno sehráli klíčovou roli mimo jiné i při šokujícím vítězství Saúdské Arábie v základní skupině nad Argentinou s Lionelem Messim. Z řekněme dlouhodoběji evropským příznivcům známých jmen jsou v kádru například Brazilci Luiz Gustavo a Matheus Pereira, Peruánec Andre Carillo či Malijec Moussa Marega. Ti všichni mají bohaté zkušenosti i ze starého kontinentu.

Soupiska výběru Riyadh All-Stars
B - Amin Bukhari Z - Mohammed Kanno
B - Mohammed Al-Owais Z - Andre Carrillo
O - Saud Abdulhamid Z - Matheus Pereira
O - Ali Al-Bulaihi Z - Luis Gustavo
O - Jang Hyun-soo Z - Abdullah Al-Khaibari
O - Khalifah Al-Dawsari Z - Sami Al-Naji
O - Ali Lajami Z - Talisca
O - Abdulelah Al-Amri Z - Pity Martinez
O - Abdullah Madu Z - Salem Al-Dawsari
O - Sultan Al-Ghannam Ú - Cristiano Ronaldo
Z - Abdullah Otayf Ú - Moussa Marega

Náskok PSG na čele Ligue 1 se snižuje

V Paříži momentálně nepanuje velká spokojenost, PSG po restartu francouzské ligy po mistrovství světa prohrálo dva ze čtyř zápasů. Padlo jak na hřišti Lens, tak naposledy v neděli i na půdě Rennes, čímž se jeho náskok na prvním místě tabulky ztenčil na pouhé tři body. Připočtěme k tomu fakt, že ani zbylé dva duely nebyly žádným ofenzivním galapředstavením, výhry nad Angers i Štrasburkem byly spíše ubojovaného rázu.

Už v pondělí navíc čeká PSG další soutěžní utkání, i když druhým dechem je třeba dodat, že jde o pohárové klání na hřišti provinčního týmu Payd de Cassel, který by měl favoritovi umožnit pošetřit většinu opor. I proto se očekává, že by se ve čtvrtek v Saúdské Arábii měly představit všechny největší hvězdy včetně Messiho, Neymara a Mbappého. S týmem neodcestovali jen zranění Kimpembe, Mendes, Verratti a Mukiele.

Přesto Pařížané asi dvakrát nejásají, že musí absolvovat náročnou cestu a přípravné utkání se saúdskoarabským výběrem. Což mimochodem opravdu musí, jelikož se k uskutečnění tohoto utkání zavázali i smluvně. Pařížský celek by za to měl vyinkasovat celkem více než 10 milionů eur.

  • Datum, čas a místo zápasu: 19. 1. v 18:00, King Fahd International Stadium (Riyadh)

Mělo by jít především o show pro diváky, a tak se dá očekávat spíše uvolněná atmosféra a ofenzivní představení. Proto by se fanoušci na stadionu mohli dočkat většího počtu branek, k čemuž by mohli přispět i Ronaldo s Messim.

TIP: Padne +4,5 gólu v kurzu 2,15 sipka Vsadit u Betana

Tip

Kde sledovat Ronalda proti Messimu živě? Riyadh Season Cup: All Stars Saúdské Arábie vs. PSG v televizi (TV) a online livestreamu

Ve světě bude přímý přenos vysílat stanice beIN SPORTS. Ta ale bohužel českým divákům dostupná není. Čeští fanoušci navíc tentokrát nemohou využít ani přenosu u sázkových kanceláří. Variantu však nabízí oficiální kanály PSG, které budou utkání vysílat od 1,99 eur. U Betana si alespoň můžete na toto střetnutí vsadit před zápasem i poté v rámci LIVE sázek.

Můžete si také prohlédnout speciální promo video, které pařížský tým k utkání připravil.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Cristiano Ronaldo s dresem svého nového klubu Al Nassr ze Saudské Arábie.

Saúdská Arábie fotbal: Saúdská liga, informace, zápasy, tabulka

Cristiano Ronaldo a Al Nassr je nečekané spojení, díky kterému bude saúdskou fotbalovou ligu sledovat celý svět. Vše se o ní dozvíte v...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.