Africký pohár národů 2023 - soupisky a sestavy všech týmů

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 1 000 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V lednu a únoru se v Pobřeží Slonoviny hraje Africký pohár národů. Kteří hráči se vešli do nominací jednotlivých reprezentací?

A: Pobřeží SlonovinyNigérieRovníková GuineaGuinea-Bissau
B: EgyptGhanaKapverdyMozambik
C: SenegalKamerunGuineaGambie
D: AlžírskoBurkina FasoMauritánieAngola
E: TuniskoMaliJižní AfrikaNamíbie
F: MarokoDR KongoZambieTanzánie

Největší hvězdou šampionátu je Mohammed Salah Foto: Profimedia

Africký pohár národů 2023 (2024): nominace všech týmů

Až 15. prosince 2023 bylo rozhodnuto o tom, že každý z trenérů může na turnaj nominovat 27 místo obvyklých 23 fotbalistů. Třiadvacetičlenná soupiska je pak nutna uzavřít až na každý zápas. Ne všechny národní týmy ale maximálního počtu hráčů využily, rozšíření nebylo povinné.

Všechny výběry navíc mají oficiální list náhradníků, který může čítat až 28 jmen. Z nich pak lze čerpat v případě vážného zranění či pro doplnění neúplné nominace, nejpozději však 24 hodin před výkopem zahajovacího utkání každého mužstva.

Pojďme se na soupisky všech týmů podívat. Unikátně na jednom místě navíc najdete i pravděpodobné sestavy každé reprezentace, před každým zápasem pak navíc také aktuální jedenáctku, kterou hlavní trenér pro dané utkání vybral.

sipka Získejte bonus zdarma a vsaďte si na Africký pohár národů

Zaregistruj se online a vsaď si u Fortuny

Skupina A

Pobřeží Slonoviny

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Yahia Fofana 01.08.2000 Angers (Francie) 5z/0g
16 Charles Folly Ayayi 29.12.1990 ASEC (Pobřeží Slonoviny) 2z/0g
23 Badra Ali Sangaré 30.05.1986 Sekhukhune (JAR) 30z/0g
Obránci
2 Ousmane Diomande 04.12.2003 Sporting (Portugalsko) 3z/0g
3 Ghislain Konan 27.12.1995 Al Fayha (Saúdská Arábie) 30z/0g
5 Wilfried Singo 25.12.2000 Monaco (Francie) 10z/0g
7 Odilon Kossonou 04.01.2001 Leverkusen (Německo) 18z/0g
12 Wily Boly 03.02.1991 Nottingham Forest (Anglie) 15z/1g
17 Serge Aurier 24.12.1992 Nottingham Forest (Anglie) 87z/4g
21 Evan Ndicka 20.08.1999 AS Řím (Itálie) 5z/0g
26 Ismaël Diallo
29.01.1997 Hajduk Split (Chorvatsko) 0z/0g
Záložníci
4 Jean Michaël Seri
19.07.1991 Hull City (Anglie) 49z/4g
6 Seko Fofana 07.05.1995 Al Nassr (Saúdská Arábie) 12z/5g
8 Franck Kessié 19.12.1996 Al Ahli (Saúdská Arábie) 68z/8g
18 Ibrahim Sangaré 02.12.1997 Nottingham Forest (Anglie) 35z/11g
25 Idrissa Doumbia 14.04.1998 Al Ahli (Katar) 1z/0g
27 Jean Thierry Lazare 07.03.1998 Union SG (Belgie) 1z/0g
Útočníci
9 Jonathan Bamba 26.03.1996 Celta Vigo (Španělsko) 4z/0g
10 Karim Konaté 21.03.2004 Salcburk (Rakousko) 9z/2g
11 Sean-Philippe Krasso 17.07.1997 CZ Bělehrad (Srbsko) 9z/3g
13 Jéremie Boga 03.01.1997 Nice (Francie) 14z/1g
14 Oumar Diakité 20.12.2003 Reims (Francie) 5z/0g
15 Max Gradel 30.11.1987 Gaziantep (Turecko) 106z/17g
19 Nicolas Pépé 29.05.1995 Trabzonspor (Turecko) 37z/10g
20 Christian Kouamé 06.12.1997 Fiorentina (Itálie) 24z/3g
22 Sébastien Haller 22.06.1994 Dortmund (Německo) 21z/8g
24 Simon Adingra 01.01.2002 Brighton (Anglie) 5z/1g
Trenér
Jean-Louis Gasset 09.12.1953 Francie
Sestava Pobřeží Slonoviny pro 1. zápas skupiny proti Guinee-Bissau (2:0)
Y. Fofana - Singo, Diomande, N’Dicka, Konan - Kessie, S. Fofana, Sangaré - Boga, Krasso, Bamba
Sestava Pobřeží Slonoviny pro 2. zápas skupiny proti Nigérii (1:1)
Y. Fofana - Aurier, Diomande, N’Dicka, Konan - Kessie, S. Fofana, Sangaré - Boga, Krasso, Bamba
Sestava Pobřeží Slonoviny pro 3. zápas skupiny proti Rovníkové Guinee (0:4)
Y. Fofana - Singo, Boly, N’Dicka, Konan - Kessie, S. Fofana, Sangaré - Diakité, Pépé, Kouame
Sestava Pobřeží Slonoviny pro osmifinále proti Senegalu (2:1 pen.)
Y. Fofana - Aurier, Kossounou, N’Dicka, Konan - Sangaré, S. Fofana, Seri - Diakité, Krasso, Gradel
Sestava Pobřeží Slonoviny pro čtvrtfinále proti Mali (2:1 pp)
Y. Fofana - Aurier, Kossounou, N’Dicka, Konan - Seri, S. Fofana, Kessie - Pépé, Kouame, Gradel
Sestava Pobřeží Slonoviny pro semifinále proti DR Kongo (1:0)
Y. Fofana - Singo, Boly, N’Dicka, Konan - Kessie, Seri, S. Fofana - Gradel, Haller, Adingra

Nigérie

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Francis Uzoho 28.10.1998 Omonia (Kypr) 34z/0g
16 Olorunleke Ojo 17.08.1995 Enyimba (Nigérie) 0z/0g
23 Stanley Nwabili 10.06.1996 Chippa United (JAR) 1z/0g
Obránci
2 Ola Aina 08.10.1996 Nottingham Forest (Anglie) 33z/0g
3 Zaidu Sanusi 13.06.1997 Porto (Portugalsko) 15z/0g
5 William Troost-Ekong 01.09.1993 PAOK (Řecko) 63z/4g
6 Semi Ajayi 09.11.1993 WBA (Anglie) 27z/1g
12 Bright Osayi-Samuel 31.12.1997 Fenerbahce (Turecko) 8z/0g
13 Bruno Onyemaechi 03.04.1999 Boavista (Portugalsko) 5z/0g
20 Chidozie Awaziem 01.01.1997 Boavista (Portugalsko) 28z/1g
21 Calvis Bassey 31.12.1999 Fulham (Anglie) 15z/0g
22 Kenneth Omeruo 17.10.1993 Kasimpasa (Turecko) 61z/1g
Záložníci
4 Alhassan Yusuf 18.07.2000 Antverpy (Belgie) 0z/0g
8 Frank Onyeka 01.01.1998 Brentford (Anglie) 16z/1g
10 Joe Aribo 21.07.1996 Southampton (Anglie) 28z/2g
17 Alex Iwobi 03.05.1996 Fulham (Anglie) 67z/10g
25 Raphael Onyedika 19.04.2001 Club Bruggy (Belgie) 3z/0g
Útočníci
7 Ahmed Musa 14.10.1992 Sivasspor (Turecko) 107z/16g
9 Victor Osimhen 29.12.1998 Neapol (Itálie) 27z/20g
11 Samuel Chukwueze 22.05.1999 AC Milán (Itálie) 30z/5g
14 Kelechi Iheanacho 03.10.1996 Leicester City (Anglie) 48z/14g
15 Moses Simon 12.07.1995 Nantes (Francie) 62z/9g
18 Ademola Lookman 20.10.1997 Atalanta (Itálie) 11z/2g
19 Umar Sadiq 02.02.1997 Real Sociedad (Španělsko) 10z/1g
24 Terem Moffi 25.05.1999 Nice (Francie) 12z/4g
Trenér
José Peseiro 04.04.1960 Portugalsko
Sestava Nigérie pro 1. zápas skupiny proti Rovníkové Guinee (1:1)
Nwabili - Aina, Troost-Ekong, Ajayi, Zaidu - Onyeka - Simon, Yusuf, Iwobi, Lookman - Osimhen
Sestava Nigérie pro 2. zápas skupiny proti Pobřeží Slonoviny (1:0)
Nwabili - Ajayi, Troost-Ekong, Bassey - Aina, Onyeka, Iwobi, Zaidu - Chukwueze, Lookman - OSimhen
Sestava Nigérie pro 3. zápas skupiny proti Guinee-Bissau (1:0)
Nwabili - Ajayi, Omeruo, Bassey - Osayi-Samuel, Onyeka, Aribo, Aina - Chukwueze, Simon - Osimhen
Sestava Nigérie pro osmifinále proti Kamerunu (2:0)
Nwabili - Ajayi, Troost-Ekong, Bassey - Aina, Onyeka, Iwobi, Zaidu - Simon, Lookman - Osimhen
Sestava Nigérie pro čtvrtfinále proti Angole (1:0)
Nwabili - Ajayi, Troost-Ekong, Bassey - Aina, Onyeka, Iwobi, Zaidu - Simon, Lookman - Osimhen
Sestava Nigérie pro semifinále proti JAR (2:1 pen.)
Nwabili - Ajayi, Troost-Ekong, Bassey - Osayi-Samuel, Onyeka, Iwobi, Aina - Simon, Lookman - Osimhen

Rovníková Guinea

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Jesús Owono 01.03.2001 Alavés (Španělsko) 24z/0g
13 Aitor Embela 17.04.1996 Soneja (Španělsko) 9z/0g
23 Manuel Sapunga 23.11.1992 Polokwane City (JAR) 1z/0g
Obránci
2 Néstor Senra 04.01.2002 Avilés (Španělsko) 6z/0g
3 Marvin Anieboh 26.08.1997 Illescas (Španělsko) 11z/0g
5 José Elo 21.10.2000 Mérida (Španělsko) 3z/1g
11 Basilio Ondo 17.01.1999 Craiova (Rumunsko) 41z/0g
12 Charles Ondo 22.10.2003 Huddersfield (Anglie) 2z/0g
15 Carlos Akapo 12.03.1993 San Jose (USA) 32z/1g
16 Saúl Coco 09.02.1999 Las Palmas (Španělsko) 19z/3g
21 Esteban Obiang 07.05.1998 Arges Pitesti (Rumunsko) 24z/1g
24 Hugo Buyla 08.03.2005 Sampdoria (Itálie) 0z/0g
Záložníci
4 Federico Bikoro 17.03.1996 Club Africain (Tunisko) 46z/6g
6 Iban Salvador 11.12.1995 Miedz Legnica (Polsko) 38z/5g
7 José Machin 14.08.1996 Monza (Itálie) 23z/0g
8 Jannick Buyla 06.10.1998 Logroñés (Španělsko)
18z/1g
14 Álex Balboa 06.03.2001 Huesca (Španělsko) 11z/0g
17 Josete Miranda 22.07.1998 Niki Volos (Řecko) 40z/2g
19 Luis Nlavo 09.07.2001 Braga (Portugalsko) 14z/2g
20 Santiago Eneme 29.09.2000 Vyškov (Česko) 20z/0g
22 Pablo Ganet 04.11.1994 Alcoyano (Španělsko) 39z/4g
25 Fede Nguema 20.04.1997 Balti (Moldavsko) 3z/0g
Útočníci
9 Salomón Obama 04.02.2000 Santa Coloma (Andorra) 14z/1g
10 Emilio Nsue 30.09.1989 Intercity (Španělsko) 39z/17g
18 Noé Ela 17.04.2003 Numancia (Španělsko) 3z/0g
26 José Nabil Ondo 23.11.2005 Cano Sport (Rov. Guinea) 0z/0g
27 Óscar Siafá 12.09.1997 Alessandria (Itálie) 13z/0g
Trenér
Juan Micha 28.07.1975 Rovníková Guinea
Sestava Rovníkové Guiney pro 1. zápas skupiny proti Nigérii (1:1)
Owono - Akapo, Orozco, Coco, Ndong - Bikoro, Ganet - Salvador, Machin, Buyla - Nsue
Sestava Rovníkové Guiney pro 2. zápas skupiny proti Guinee-Bissau (4:2)
Owono - Akapo, Orozco, Coco, Ndong - Bikoro, Ganet - Salvador, Machin, Miranda - Nsue
Sestava Rovníkové Guiney pro 3. zápas skupiny proti Pobřeží Slonoviny (4:0)
Owono - Akapo, Orozco, Coco, Ndong - Bikoro, Ganet - Salvador, Machin, Miranda - Nsue
Sestava Rovníkové Guiney pro osmifinále proti Guinee (0:1)
Owono - Akapo, Orozco, Coco, Ndong - Bikoro, Ganet - Salvador, Machin, Buyla - Nsue

Guinea-Bissau

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Jonas Mendes 20.11.1989 Kalamata (Řecko) 56z/0g
12 Ouparine Djoco 22.04.1998 Francs Borains (Belgie) 2z/0g
23 Fernando Embadje 06.07.2003 Lugo (Španělsko) 0z/0g
Obránci
2 Fali Candé 24.01.1998 Méty (Francie) 19z/0g
4 Marcelo Djaló 08.10.1993 Palencia (Španělsko) 15z/1g
15 Jefferson Encada 17.04.1998 Pharco (Egypt) 16z/0g
20 Sori Mané 03.04.1996 Académico de Viseu (Portugalsko) 31z/0g
21 Nanu 17.05.1994 Samsunspor (Turecko) 23z/0g
22 Opa Sanganté 01.02.1991 Dunkerque (Francie) 20z/0g
25 Edgar Ié 01.05.1994 Basaksehir (Turecko) 1z/0g
26 Houboulang Mendes 04.05.1998 Almería (Španělekso) 2z/0g
Záložníci
6 Nito Gomes 03.02.2002 Maritimo (Portugalsko) 2z/1g
8 Alfa Semedo 30.08.1997 Al Tai (Saúdská Arábie) 19z/2g
10 Carlos Mané 11.03.1994 Kayserispor (Turecko) 1z/0g
13 Carlos Mendes Gomes 14.11.1998 Bolton (Anglie) 1z/0g
16 Moreto Cassamá 16.02.1998 Omonia (Kypr) 19z/0g
19 Janio Bikel 28.06.1995 Gaziantep (Turecko) 8z/0g
Útočníci
3 Franculino Djú 28.06.2004 Midtjylland (Dánsko) 3z/1g
7 Dálcio 22.05.1996 APOEL (Kypr) 13z/0g
9 Zinho Gano 13.10.1993 Waregem (Belgie) 5z/4g
11 Marciano 06.11.2004 Almería (Španělsko) 1z/0g
14 Mauro Rodrigues 15.04.2001 Yverdon (Švýcarsko) 11z/2g
17 Mama Baldé 06.11.1995 Lyon (Francie) 21z/3g
18 Famaza Quizera 25.04.2002 Académico de Viseu (Portugalsko) 3z/0g
24 Zé Turbo 22.10.1996 Pari NN (Rusko) 1z/0g
27 Zidane Banjaqui 15.12.1998 Feirense (Portugalsko) 1z/1g
Trenér
Baciro Candé 06.04.1967 Guinea-Bissau
Sestava Guiney-Bissau pro 1. zápas skupiny proti Pobřeží Slonoviny (1:1)
Djoco - Encada, Sangante, Djaló, Candé - Cassama, Bikel, Semedo - Rodrigues, Baldé, Mané
Sestava Guiney-Bissau pro 2. zápas skupiny proti Rovníkové Guinee (4:2)
Djoco - Encada, Djaló, Mané, Candé - Semedo, Bikel, Cassama - Rodrigues, Djú, Baldé
Sestava Guiney-Bissau pro 3. zápas skupiny proti Nigérii (0:1)
J. Mendes - H. Mendes, Edgar Ié, Sangante, Nanu - Bikel, Nito - Quizera, Dálcio, C. Mendes - Gano

Skupina B

Egypt

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Ahmed El Shenawy 14.05.1991 Pyramids (Egypt) 28z/0g
16 Mohamed El Shenawy 18.12.1988 Al Ahly (Egypt) 48z/0g
23 Gabaski 29.01.1989 National Bank (Egypt) 10z/0g
26 Mohamed Sobhy 15.07.1999 Zamalek (Egypt) 3z/0g
Obránci
2 Ali Gabr 10.01.1989 Pyramids (Egypt) 35z/1g
3 Mohamed Hany 25.01.1996 Al Ahly (Egypt) 11z/0g
4 Omar Kamal 29.09.1993 Future (Egypt) 13z/1g
6 Ahmed Hegazi 25.01.1991 Al Ittihad (Saúdská Arábie) 83z/2g
12 Mohamed Hamdy 15.03.1995 Pyramids (Egypt) 10z/0g
13 Ahmed Abou El Fotouh 22.03.1998 Zamalek (Egypt) 23z/1g
15 Yasser Ibrahim 10.02.1993 Al Ahly (Egypt) 6z/0g
21 Ahmed Samy 31.03.1992 Pyramids (Egypt) 1z/0g)
24 Mohamed Abdelmonem 01.02.1999 Al Ahly (Egypt) 16z/2g
Záložníci
5 Hamdy Fathy 29.09.1994 Al Wakrah (Katar) 31z/1g
8 Emam Ashour 20.02.1998 Al Ahly (Egypt) 11z/0g
14 Marwan Attia 01.08.1998 Al Ahly (Egypt) 3z/0g
17 Mohamed Elneny 11.07.1992 Arsenal (Anglie) 93z/8g
20 Mahmoud Hamada 01.11.1993 Al Masry (Egypt) 9z/0g
25 Zizo 10.01.1996 Zamalek (Egypt) 31z/2g
27 Mohamed Lasheen 29.05.1996 Pyramids (Egypt) 7z/0g
Útočníci
7 Trézéguet 01.10.1994 Trabzonspor (Turecko) 62z/11g
9 Koka 05.03.1993 Pendikspor (Turecko) 31z/6g
10 Mohamed Salah 15.06.1992 Liverpool (Anglie) 91z/51g
11 Kahraba 13.04.1994 Al Ahly (Egypt) 29z/5g
18 Mostafa Fathi 12.05.1994 Pyramids (Egypt) 21z/2g
19 Mostafa Mohamed 28.11.1997 Nantes (Francie) 28z/7g
22 Omar Marmoush 07.02.1999 Frankfurt (Německo) 20z/4g
Trenér
Rui Vitória 16.04.1970 Portugalsko
Sestava Egyptu pro 1. zápas skupiny proti Mosambiku (2:2)
M. El Shenawy - Hany, Abdelmoneim, Hegazy, Hamdi - Elneny, Zizo, Fathi - Salah, Mohamed, Trézéguet
Sestava Egyptu pro 2. zápas skupiny proti Ghaně (2:2)
M. El Shenawy - Kamal, Hegazy, Abdelmonem, Hamdi - Fathi, Elneny - Salah, Ashour, Marmoush - Mohamed
Sestava Egyptu pro 3. zápas skupiny proti Kapverdám (2:2)
M. El Shenawy - Hany, Hegazy, Abdelmonem, El Fotouh - Fathi, Ateya, Ashour - Zizo, Mohamed, Marmoush
Sestava Egyptu pro osmifinále proti DR Kongo (1:2 pen.)
Gabaski - Hany, Hegazy, Abdelmonem, El Fotouh - Elneny, Ateya, Fathi - Zizo, Mohamed, Trézeguet

Ghana

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Richard Ofori 01.11.1993 Orlando Pirates (JAR) 24z/0g
12 Jojo Wollacott 08.09.1996 Hibernian (Skotsko) 11z/0g
16 Lawrence Ati-Zigi 29.11.1996 St. Gallen (Švýcarsko) 17z/0g
Obránci
2 Alidu Seidu 04.06.2000 Clermont (Belgie) 6z/0g
3 Denis Odoi 27.05.1988 Club Bruggy (Belgie) 7z/0g
4 Nicholas Opoku 11.08.1997 Amiens (Francie) 13z/1g
5 Kingsley Schindler 12.07.1993 Samsunspor (Turecko) 1z/0g
6 Mohammed Salisu 17.04.1999 Monaco (Francie) 6z/2g
14 Gideon Mensah 18.07.1998 Auxerre (Francie) 15z/0g
17 Abdul Fatawu Hamidu 04.03.1999 Medeama (Ghana) 0z/0g
18 Daniel Amartey 21.12.1994 Besiktas (Turecko) 52z/0g
23 Alexander Djiku 09.08.1994 Fenerbahce (Turecko) 21z/1g
Záložníci
7 Ransford-Yeboah Königsdörffer 13.09.2001 Hamburk (Německo) 1z/0g
8 Majeed Ashimeru 10.10.1997 Anderlecht (Belgie) 2z/0g
10 André Ayew 17.12.1989 Le Havre (Francie) 114z/24g
15 Elisha Owusu 07.11.1997 Auxerre (Francie) 3z/0g
20 Mohammed Kudus 02.08.2000 West Ham (Anglie) 24z/7g
21 Salis Abdul Samed 26.03.2000 Lens (Francie) 7z/0g
22 Richmond Lamptey 18.03.1997 Asante Kotoko (Ghana) 1z/0g
26 Idrissu Baba 22.01.1996 Almería (Španělsko) 18z/0g
Útočníci
9 Jordan Ayew 11.09.1991 Crystal Palace (Anglie) 90z/19g
11 Osman Bukari 13.12.1998 CZ Bělehrad (Srbsko) 12z/3g
13 Joseph Painstil 01.02.1998 Genk (Belgie) 8z/0g
19 Iñaki Williams
15.06.1994 Athletic Bilbao (Španělsko) 13z/1g
24 Ernest Nuamah 01.11.2003 Lyon (Francie) 1z/0g
25 Antoine Semenyo 07.01.2000 Bournemouth (Anglie) 8z/2g
27 Jonathan Sowah 09.01.2000 Medeama (Ghana) 1z/0g
Trenér
Chris Hughton 11.12.1958 Irsko
Sestava Ghany pro 1. zápas skupiny proti Kapverdám (2:2)
Ofori - Odoi, Djiku, Salisu, Mensah - Baba, Ashimeru - Paintsil, Königsdörffer, J. Ayew - Semenyo
Sestava Ghany pro 2. zápas skupiny proti Egyptu (2:2)
Ofori - Odoi, Djiku, Salisu, Mensah - Ashimeru, Abdul Samed - Semenyo, Kudus, J. Ayew - Williams
Sestava Ghany pro 3. zápas skupiny proti Mosambiku (1:2)
Ofori - Odoi, Djiku, Salisu, Mensah - Ashimeru, Abdul Samed - Painstil, Kudus, J. Ayew - Semenyo

Kapverdy

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Vozinha 03.06.1986 Trenčín (Slovensko) 65z/0g
12 Márcio Rosa 23.02.1997 Anadia (Portugalsko) 8z/0g
24 Dylan Silva 10.02.1999 Sintrense (Portugalsko) 0z/0g
Obránci
2 Stopira 20.05.1988 Boavista do Praia (Kapverdy) 56z/3g
3 Diney 17.01.1995 Al Bataeh (SAE) 18z/0g
4 Pico 17.06.1992 Shamrock Rovers (Irsko) 22z/0g
5 Logan Costa 01.04.2001 Toulouse (Francie) 8z/0g
16 Dylan Tavares 30.08.1996 Bastia (Francie) 19z/1g
22 João Correia
05.09.1996 Chaves (Portugalsko) 3z/0g
23 Steven Moreira 13.08.1994 Columbus Crew (USA) 1z/0g
Záložníci
6 Patrick Andrade 09.02.1993 Karabach (Ázerbájdžán) 19z/0g
8 João Paulo
26.05.1998 Sheriff Tiraspol (Moldavsko) 16z/1g
10 Jamiro Monteiro 23.11.1993 San Jose (USA) 31z/3g
13 Cuca 09.01.1991 União de Leiria (Portugalsko)
9z/0g
14 Deroy Duarte 04.07.1999 Fortuna Sittard (Nizozemsko) 11z/0g
15 Laros Duarte 28.02.1997 Groningen (Nizozemsko) 0z/0g
18 Kenny Rocha Santos 03.01.2000 AEZ Zakakiou (Kypr) 24z/2g
26 Kevin Pina 27.01.1997 Krasnodar 5z/1g
Útočníci
7 Jovane Cabral 14.06.1998 Salernitana (Itálie) 5z/0g
9 Gilson Tavares 29.12.2001 Benfica (Portugalsko) 10z/4g
11 Garry Rodrigues 27.11.1990 Ankarugucu (Turecko) 45z/7g
17 Willy Semedo 27.04.1994 Omonia (Kypr) 18z/0g
19 Bryan Teixeira 01.09.2000 Sturm Graz (Rakousko) 5z/0g
20 Ryan Mendes 08.01.1990 Karagumruk (Turecko) 66z/15g
21 Bebé 12.07.1990 Rayo Vallecano (Španělsko) 15z/4g
25 Hélio Varela 03.05.2002 Portimonense (Portugalsko) 4z/0g
Trenér
Bubista 06.04.1970 Kapverdy
Sestava Kapverd pro 1. zápas skupiny proti Ghaně (2:1)
Vozinha - Moreira, Costa, Lopes, Paulo - Duarte, Lenini, Monteiro - Mendes, Bebe, Jovane
Sestava Kapverd pro 2. zápas skupiny proti Mosambiku (3:0)
Vozinha - Moreira, Costa, Lopes, Paulo - Duarte, Lenini, Monteiro - Mendes, Bebe, Jovane
Sestava Kapverd pro 3. zápas skupiny proti Egyptu (2:2)
Vozinha - Semedo, Costa, Borges, Tavares - Andrade, Lenini, Rocha Santos - Mendes, Benchimol, Rodrigues
Sestava Kapverd pro osmifinále proti Mauritánii (1:0)
Vozinha - Moreira, Costa, Lopes, Paulo - Monteiro, Lenini, Duarte - Mendes, Bebe, Jovane
Sestava Kapverd pro čtvrtfinále proti JAR (0:1 pen.)
Vozinha - Moreira, Costa, Lopes, Paulo - Monteiro, Lenini, Rocha Santos - Mendes, Jovane, Rodrigues

Mosambik

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Ernan Siluane 09.07.1998 Songo (Mosambik) 26z/0g
12 Fazito 09.06.2003 Ferroviário de Nampula (Mosambik) 3z/0g
22 Ivane Urrubal 01.03.1997 Black Bulls (Mosambik) 8z/0g
Obránci
2 Nanani 08.02.1996 Songo (Mosambik) 21z/0g
3 David Malembana 11.10.1995 Noah (Arménie) 4z/0g
4 Nené 15.11.1996 Black Bulls (Mosambik) 25z/1g
5 Bruno Langa 31.10.1997 Chaves (Portugalsko) 18z/1g
8 Edmilson Dove 18.07.1994 Kaizer Chiefs (JAR) 39z/0g
14 Domingos Macandza 17.06.1998 Costa do Sol (Mosambik) 17z/0g
15 Reinildo Mandava 21.01.1994 Atlético Madrid (Španělsko) 33z/2g
17 Mexer 08.09.1988 Bandirmaspor (Turecko) 59z/3g
Záložníci
6 Amadú 03.12.1996 Ferroviário Beira (Mosambik) 26z/0g
7 Domingues 13.11.1983 Songo (Mosambik) 106z/16g
11 João Bonde
09.01.1997 Ferroviário Beira (Mosambik)
12z/0g
16 Alfons Amade 12.11.1999 Oostende (Belgie) 0z/0g
21 Guima 14.11.1995 Chaves (Portugalsko) 5z/1g
23 Shaquille 24.11.1997 Ferroviário Maputo (Mosambik) 36z/0g
Útočníci
9 Lau King 04.09.1995 Sagrada Esperanca (Angola) 18z/3g
10 Clésio 11.10.1994 Honka (Finsko) 47z/8g
13 Stanley Ratifo 05.12.1994 Pforzheim (Německo) 25z/4g
18 Gildo 31.01.1995 Covilha (Portugalsko) 31z/3g
19 Witi 26.08.1996 Nacional (Portugalsko) 34z/3g
20 Geny Catamo 26.01.2001 Sporting (Portugalsko) 20z/5g
Trenér
Chiquinho Conde 22.11.1965 Mosambik
Sestava Mosambiku pro 1. zápas skupiny proti Egyptu (2:2)
Ernan - Macandza, Mexer, Dove, Reinildo - Guima, Amade - Gildo, Domingues, Witi - Ratifo
Sestava Mosambiku pro 2. zápas skupiny proti Kapverdám (0:3)
Ernan - Mexer, Dove, Reinildo - Macandza, Amade, Guima, Langa - Catamo, Witi - Ratifo
Sestava Mosambiku pro 3. zápas skupiny proti Ghaně (2:2)
Urrubal - Nanani, Mexer, Reinildo, Langa - Amade, Nene - Catamo, Guima, Witi - King

Skupina C

Senegal

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Alfred Gomis 23.11.1994 Lorient (Francie) 13z/0g
16 Édouard Mendy 01.03.1992 Al Ahli (Saúdská Arábie) 32z/0g
23 Mory Diaw 22.06.1993 Clermont (Francie) 1z/0g
Obránci
2 Formose Mendy 02.01.2001 Lorient (Francie) 5z/0g
3 Kalidou Koulibaly 20.06.1991 Al Hilal (Saúdská Arábie) 74z/1g
4 Abdoulaye Seck 04.06.1992 Maccabi Haifa (Izrael) 8z/1g
12 Fodé Ballo-Touré 03.01.1997 Fulham (Anglie) 15z/0g
14 Ismail Jakobs 17.08.1999 Monaco (Francie) 12z/0g
19 Moussa Niakhaté 08.03.1996 Nottingham Forest (Anglie) 7z/0g
21 Youssouf Sabaly 05.03.1993 Betis (Španělsko) 32z/1g
22 Abdou Diallo 04.05.1996 Al Arabi (Katar) 26z/2g
27 Abdoulaye Ndiaye 10.04.2002 Troyes (Francie) 0z/0g
Záložníci
5 Idrissa Gueye 26.09.1989 Everton (Anglie) 101z/7g
6 Nampalys Mendy 23.06.1992 Lens (Francie) 28z/0g
8 Cheikhou Kouyaté 21.12.1989 Nottingham Forest (Anglie) 85z/4g
11 Pathé Ciss 16.04.1994 Rayo Vallecano (Španělsko) 12z/0g
15 Krépin Diatta 25.02.1999 Monaco (Francie) 37z/2g
17 Pape Matar Sarr 14.09.2002 Tottenham (Anglie) 18z/1g
25 Lamine Camara 01.01.2004 Méty (Francie) 17z/5g
26 Pape Gueye 24.01.1999 Marseille (Francie) 17z/0g
Útočníci
7 Nicolas Jackson 20.06.2001 Chelsea (Anglie) 6z/0g
9 Bamba Dieng 16.11.1996 Lorient (Itálie) 26z/6g
10 Sadio Mané 10.04.1992 Al Nassr (Saúdská Arábie) 98z/39g
13 Iliman Ndiaye 06.03.2000 Marseille (Francie) 11z/1g
18 Ismaila Sarr 25.02.1998 Marseille (Francie) 55z/11g
20 Habib Diallo 18.06.1995 Al Shabab (Saúdská Arábie) 21z/4g
24 Abdallah Sima 17.06.2001 Rangers (Skotsko) 4z/0g
Trenér
Aliou Cissé 24.03.1976 Senegal
Sestava Senegalu pro 1. zápas skupiny proti Gambii (3:0)
Mendy - Koulibaly, A. Diallo, Niakhaté - Diatta, Camara, Gueye, Jakobs - I. Sarr, H. Diallo, Mané
Sestava Senegalu pro 2. zápas skupiny proti Kamerunu (3:1)
Mendy - Diatta, Koulibaly, A. Diallo, Jakobs - P. M. Sarr, Gueye, Camara - I. Sarr, H. Diallo, Mané
Sestava Senegalu pro 3. zápas skupiny proti Guinee (2:0)
Mendy - Diatta, Seck, Koulibaly, Jakobs - P. M. Sarr, Gueye, Mendy - I. Sarr, H. Diallo, Mané
Sestava Senegalu pro osmifinále proti Pobřeží Slonoviny (1:2 pen.)
Mendy - Koulibaly, A. Diallo, Niakhaté - Diatta, P. M. Sarr, Camara, Jakobs - I. Sarr, H. Diallo, Mané

Kamerun

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Fabrice Ondoa 24.12.1995 Nimes (Francie) 48z/0g
16 Devis Epassy 02.02.1993 Abha (Saúdská Arábie) 9z/0g
23 Simon Ngapandouetnbu 12.04.2003 Marseille (Francie) 0z/0g
24 André Onana 02.04.1996 Manchester United (Anglie) 37z/0g
Obránci
2 Harold Moukoudi 27.11.1997 AEK (Řecko) 14z/0g
4 Christopher Wooh 18.09.2001 Rennes (Francie) 8z/1g
5 Nouhou Tolo 23.06.1997 Seattle Sounders (USA) 26z/0g
14 Junior Tchamadeu 22.12.2003 Stoke City (Anglie) 2z/0g
15 Oumar Gonzalez 25.02.1998 Al Raed (Saúdská Arábie) 6z/0g
18 Darlin Yongwa 21.09.2000 Lorient (Francie) 5z/0g
21 Jean-Charles Castelleto 26.01.1995 Nantes (Francie) 22z/1g
25 Malcom Bokele 12.02.2000 Bordeaux (Francie) 2z/0g
26 Enzo Tchato 23.11.2002 Montpellier (Francie) 1z/0g
Záložníci
6 Olivier Kemen 20.07.1996 Kayserispor (Turecko) 4z/1g
8 André-Franck Zambo Anguissa 16.11.1995 Neapol (Itálie) 51z/5g
17 Yvan Neyou 03.01.1997 Leganes (Španělsko) 6z/0g
20 Benjamin Elliott 05.11.2002 Reading (Anglie) 4z/0g
22 Olivier Ntcham 09.02.1996 Samsunspor (Turecko) 9z/1g
27 Wilfried Nathan Doualla 15.05.2006 Victoria United (Kamerun) 0z/0g
Útočníci
3 Moumi Ngamaleu 09.07.1994 Dynamo Moskva 50z/4g
7 Clinton N'Jie
15.08.1993 Sivasspor (Turecko) 44z/10g
9 Frank Magri 04.09.1999 Toulouse (Francie) 4z/1g
10 Vincent Aboubakar 22.01.1992 Besiktas (Turecko) 98z/37g
11 Georges-Kévin Nkoudou 13.02.1995 Damac (Saúdská Arábie) 6z/1g
12 Karl Toko Ekambi 14.09.1992 Abha (Saúdská Arábie) 58z/13g
13 Léonel Christian Ateba 06.02.1999 PWD Bemenda (Kamerun) 1z/0g
19 Faris Moumbagna 01.07.2000 Bodø/Glimt (Norsko)
2z/0g
Trenér
Rigobert Song 01.07.1976 Kamerun
Sestava Kamerunu pro 1. zápas skupiny proti Guinee (1:1)
Ondoa - Castelletto, Wooh, Moukoudi, Yongwa - Ntcham, Kemen, Anguissa - Nkoudou, Toko Ekambi, Magri
Sestava Kamerunu pro 2. zápas skupiny proti Senegalu (1:3)
Onana - Tchato, Wooh, Castelleto, Nouhou - Kemen, Neyou, Anguissa - Ngamaleu, Magri, Nkoudou
Sestava Kamerunu pro 3. zápas skupiny proti Gambii (3:2)
Ondoa - Castelleto, Wooh, Nouhou - Tchato, Ntcham, Anguissa, Yongwa - Toko Ekambi, Magri, Nkoudou
Sestava Kamerunu pro osmifinále proti Nigérii (0:2)
Ondoa - Castelleto, González, Wooh - Ngamaleu, Anguissa, Ntcham, Nouhou - Toko Ekambi, Magri, Nkoudou

Guinea

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Aly Keita 08.12.1986 Östersund (Švédsko)
24z/0g
16 Moussa Camara 27.11.1998 Horoya (Guinea) 21z/0g
22 Ibrahim Koné 05.12.1989 Hibernians (Malta) 19z/0g
Obránci
2 Antoine Conte 29.01.1994 Botev Plovdiv (Bulharsko) 11z/0g
3 Issiaga Sylla 01.01.1994 Montpellier (Francie) 73z/3g
4 Saidou Sow 04.07.2002 Štrasburk (Francie) 21z/1g
5 Mouctar Diakhaby 19.12.1996 Valencia (Španělsko) 9z/1g
12 Ibrahim Diakité 31.08.2003 Reims (Francie) 3z/0g
13 Mohamed Ali Camara 28.08.1997 Young Boys (Švýcarsko) 21z/0g
17 Julian Jeanvier 31.03.1992 Kayserispor (Turecko) 8z/0g
21 Sekou Sylla 09.01.1999 Cambuur (Nizozemsko) 6z/0g
Záložníci
6 Amadou Diawara 17.07.1997 Anderlecht (Belgie) 37z/0g
8 Naby Keita 10.02.1995 Werder Brémy (Německo) 53z/12g
10 Ilaix Moriba 19.01.2003 RB Lipsko (Německo) 19z/1g
14 Karim Cissé 14.11.2004 Saint-Étienne (Francie) 3z/0g
15 Seydouba Cissé 10.02.2001 Leganés (Španělsko) 11z/1g
18 Aguibou Camara 20.05.2001 Atromitos (Řecko) 23z/3g
20 Mory Konaté 15.11.1993 Mechelen (Belgie) 8z/0g
23 Abdoulaye Touré 03.03.1994 Le Havre (Francie) 4z/0g
Útočníci
7 Morgan Guillavogui 10.03.1998 Lens (Francie) 15z/2g
9 Serhou Guirassy 12.03.1996 Stuttgart (Německo) 12z/3g
11 Mohamed Bayo 04.06.1998 Le Havre (Francie) 18z/4g
19 Francois Kamano 02.05.1996 Abha (Saúdská Arábie) 46z/8g
24 José Kanté 27.09.1990 Urawa (Japonsko) 28z/4g
25 Facinet Conte 24.03.2005 Bastia (Francie) 0z/0g
Trenér
Kaba Diawara 16.12.1975 Guinea
Sestava Guiney pro 1. zápas skupiny proti Kamerunu (1:1)
Koné - A. Conte, Jeanvier, Diakhaby, Sylla - Konate, Moriba, A. Camara - Guilavogui, Bayo, Kamano
Sestava Guiney pro 2. zápas skupiny proti Gambii (1:0)
Koné - Diakité, Diakhaby, Jeanvier, I. Sylla - Moriba, Touré - Guilavogui, A. Camara, A. Sylla - Bayo
Sestava Guiney pro 3. zápas skupiny proti Senegalu (0:2)
Koné - A. Conte, M. Camara, Sow, I. Sylla - Touré, Diawara - A. Camara, Keita, F. Conte - Guirassy
Sestava Guiney pro osmifinále proti Rovníkové Guinee (1:0)
Koné - Diakité, Diakhaby, Jeanvier, I. Sylla - Konate, Diawara - Guilavogui, A. Camara, A. Sylla - Bayo
Sestava Guiney pro čtvrtfinále proti DR Kongo (1:3)
Koné - Diakité, Diakhaby, Jeanvier, I. Sylla - Keita, Diawara - Guilavogui, A. Camara, A. Sylla - Bayo

Gambie

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Modou Jobe 27.10.1988 Musanze (Rwanda) 30z/0g
18 Baboucarr Gaye 24.02.1998 Lokomotiv Sofia (Bulharsko) 18z/0g
22 Lamin Sarr 11.03.2001 Eskilsminne (Švédsko) 0z/0g
Obránci
4 Dawda Ngum 02.09.1990 Ariana (Švédsko) 21z/0g
5 Omar Colley 24.10.1992 Besiktas (Turecko) 47z/1g
12 James Gomez 14.11.2001 Sparta (Česko) 16z/1g
13 Ibou Touray 24.12.1994 Stockport County (Anglie) 20z/0g
14 Noah Sonko Sundberg 06.06.1996 Ludogorec (Bulharsko) 17z/0g
15 Jacob Mendy 27.12.1996 Wrexham (Wales) 1z/0g
17 Saidy Janko 22.10.1995 Young Boys (Švýcarsko) 8z/0g
21 Muhammed Sanneh 19.02.2000 Vlašim (Česko) 9z/0g
25 Bubacarr Sanneh 14.11.1994 Zvijezda 09 (Bosna) 38z/1g
Záložníci
2 Hamza Barry 03.05.1994 Vejle (Dánsko) 24z/1g
6 Sulayman Marreh 15.01.1996 Bez angažmá 35z/1g
8 Evou Adams 15.01.1996 Cardiff City (Wales) 14z/0g
16 Alasana Manneh 08.04.1998 Odense (Dánsko) 10z/0g
24 Ebrima Darboe 06.06.2001 LASK (Rakousko) 13z/0g
27 Yusupha Bobb 22.06.1996 Kawkab Marrakéš (Maroko) 19z/0g
Útočníci
3 Ablie Jallow 14.11.1998 Méty (Francie) 30z/7g
7 Alieu Fadera 03.11.2001 Genk (Belgie) 4z/0g
9 Assan Ceesay 17.03.1994 Damac (Saúdská Arábie) 39z/13g
10 Musa Barrow 14.11.1998 Al Taawoun (Saúdská Arábie) 34z/5g
11 Abdoulie Sanyang 08.05.1999 Grenoble (Francie) 13z/0g
19 Ebrima Colley 01.02.2000 Young Boys (Švýcarsko) 22z/1g
20 Yankuba Minteh 22.07.2004 Feyenoord (Nizozemsko) 2z/1g
23 Muhammed Badamosi 27.12.1998 Al Hazem (Saúdská Arábie) 19z/2g
26 Ali Sowe 14.06.1994 Ankaragucu (Turecko) 9z/0g
Trenér
Tom Saintfiet 29.03.1973 Belgie
Sestava Gambie pro 1. zápas skupiny proti Senegalu (0:3)
Gaye - Janko, Gomez, O. Colley, Touray - Manneh, Adams - Minteh, Barrow, Darboe - Sowe
Sestava Gambie pro 2. zápas skupiny proti Guinee (0:1)
Gaye - Janko, Gomez, O. Colley, Mendy - Sundberg, Darboe - Colley, Jallow, Fadera - Barrow
Sestava Gambie pro 3. zápas skupiny proti Kamerunu (2:3)
Gaye - Sanneh, Gomez, Colley, Mendy - Jallow, Manneh, Bobb, Minteh - Barrow - Sowe

Skupina D

Alžírsko

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Moustapha Zeghba 21.11.1990 Damac (Saúdská Arábie) 7z/0g
16 Anthony Mandrea 25.12.1996 Caen (Francie) 10z/0g
23 Rais M'Bolhi 25.04.1986 CR Belouizdad (Alžírsko) 96z/0g
26 Oussama Benbot 11.10.1994 USM Alger (Alžírsko) 0z/0g
Obránci
2 Aissa Mandi 22.10.1991 Villarreal (Španělsko) 88z/3g
3 Kevin Van Den Kerkhof 14.03.1996 Méty (Francie) 5z/0g
4 Mohamed Amine Tougai 22.01.2000 Espérance de Tunis (Tunisko) 13z/1g
5 Ahmed Touba 13.03.1998 Lecce (Itálie) 13z/1g
15 Rayan Ait-Nouri 06.06.2001 Wolves (Anglie) 4z/0g
20 Youcef Atal 17.05.1996 Nice (Francie) 34z/2g
21 Remy Bensebaini 16.04.1995 Dortmund (Německo) 58z/6g
24 Zineddine Belaid 20.03.1999 USM Alger (Alžírsko) 7z/0g
25 Yasser Larouci 01.01.2001 Sheffield United (Anglie) 2z/0g
Záložníci
6 Ramiz Zerrouki 26.05.1998 Feyenoord (Nizozemsko) 28z/3g
10 Sofiane Feghouli 26.12.1989 Fatih Karagumruk (Turecko)
80z/19g
11 Houssem Aouar 30.06.1998 AS Řím (Itálie) 5z/2g
14 Hicham Boudaoui 23.09.1999 Nice (Francie) 16z/0g
17 Fares Chaibi 28.11.2002 Frankfurt (Německo 9z/2g
19 Nabil Bentaleb 24.11.1994 Lille (Francie) 44z/5g
22 Ismael Bennacer 01.12.1997 AC Milán (Itálie) 46z/2g
Útočníci
7 Riyad Mahrez 21.02.1991 Al Ahli (Saúdská Arábie) 89z/30g
8 Youcef Belaili 14.03.1992 MC Alger (Alžírsko) 49z/9g
9 Baghdad Bounedjah 24.11.1989 Al Sadd (Katar) 63z/26g
12 Adam Ounas 11.11.1996 Lille (Francie) 23z/5g
13 Islam Slimani 18.06.1988 Coritiba (Brazílie) 98z/45g
18 Mohamed Amoura 09.05.2000 Union SG (Belgie) 19z/5g
Trenér
Djamel Belmadi 25.03.1976 Alžírsko
Sestava Alžírska pro 1. zápas skupiny proti Angole (1:1)
Mandrea - Atal, Mandi, Bensebaini, Ait-Nouri - Bennacer - Mahrez, Bentaleb, Chaibi, Belaili - Bounedjah
Sestava Alžírska pro 2. zápas skupiny proti Burkině Faso (2:2)
Mandrea - Atal, Mandi, Bensebaini, Ait-Nouri - Bentaleb - Mahrez, Zerrouki, Feghouli, Belaili - Bounedjah
Sestava Alžírska pro 3. zápas skupiny proti Mauritánii (0:1)
Mandrea - Atal, Mandi, Tougal, Ait-Nouri - Boudaoui, Zerrouki, Aouar - Ounas, Bounedjah, Amoura

Burkina Faso

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Hillel Konaté 28.12.1994 Valenciennes (Francie) 2z/0g
16 Hervé Koffi 16.10.1996 Charleroi (Belgie) 52z/0g
23 Kilian Nikiema 22.06.2003 Den Haag (Nizozemsko) 4z/0g
27 Sebas Koula 01.12.2004 Sabadell (Španělsko) 0z/0g
Obránci
3 Abdoul Guiebre 17.07.1997 Modena (Itálie) 11z/0g
4 Adamo Nagalo 22.09.2002 Nordsjaelland (Dánsko) 8z/0g
5 Nasser Djiga 15.11.2002 CZ Bělehrad (Srbsko) 2z/0g
9 Issa Kaboré 12.05.2001 Luton Town (Anglie) 35z/1g
12 Edmond Tapsoba 02.02.1999 Leverkusen (Německo) 37z/1g
14 Issoufou Dayo 06.08.1991 RS Berkane (Maroko) 71z/8g
21 Valentin Nouma 14.02.2000 Saint-Élou Lupopo (DR Kongo) 5z/0g
25 Steeve Yago 16.12.1992 Aris Limassol (Kypr) 74z/1g
Záložníci
6 Sacha Bansé 16.03.2001 Valenciennes (Francie) 0z/0g
17 Stephane Aziz Ki 06.03.1996 Young Africans (Tanzanie) 11z/2g
18 Ismahila Ouédraogo 05.11.1999 Panserraikos (Řecko) 20z/0g
20 Gustavo Sangaré 08.11.1996 Quevilly-Rouen (Francie) 29z/1g
22 Blati Touré 04.08.1994 Pyramids (Egypt) 42z/2g
24 Adama Guira 24.04.1988 Racing Rioja (Španělsko) 47z/0g
26 Dramane Salou 22.05.1998 Urartu (Arménie) 6z/0g
Útočníci
2 Djibril Ouattara 19.09.1999 RS Berkane (Maroko) 11z/1g
7 Dango Ouattara 11.02.2002 Bournemouth (Anglie) 18z/7g
8 Cedric Badolo 04.11.1998 Sheriff Tiraspol (Moldavsko) 12z/0g
10 Bertrand Traoré 06.09.1995 Aston Villa (Anglie) 73z/16g
11 Mamady Bangré 15.06.2001 Toulouse (Francie) 6z/0g
13 Mohamed Konaté 12.12.1997 Akhmat Grozny 21z/3g
15 Abdoul Tapsoba 23.08.2001 Amiens (Francie) 23z/5g
19 Hassane Bandé 30.10.1998 HJK (Finsko) 24z/2g
Trenér
Hubert Velud 08.06.1959 Francie
Sestava Burkiny Faso pro 1. zápas skupiny proti Mauritánii (1:0)
Koffi - Kaboré, E. Tapsoba, Dayo, Yago - Guira, Touré - Aziz Ki, Bangré, Badolo - Konaté
Sestava Burkiny Faso pro 2. zápas skupiny proti Alžírsku (2:2)
Koffi - E. Tapsoba, Nagalo, Dayo, Yago - Guira, Touré - Kaboré, Sangare, A. Tapsoba - Konaté
Sestava Burkiny Faso pro 3. zápas skupiny proti Angole (0:2)
Koffi - Kaboré, Dayo, E. Tapsoba, Guiebre - Ouedraogo, Sangare - Traoré, Aziz Ki, Badolo - Da. Ouattara
Sestava Burkiny Faso pro osmifinále proti Mali (1:2)
Koffi - Kaboré, Dayo, E. Tapsoba, Yago - Sangare, Ouedraogo, Touré - Traoré, Konaté, A. Tapsoba

Mauritánie

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Namori Diaw 30.09.1994 Tevragh-Zeina (Mauritánie) 24z/0g
16 Babacar Niasse 20.12.1996 Guingamp (Francie) 14z/0g
22 M'Backé N'Diaye 19.12.1994 Nouakchott Kings (Mauritánie) 5z/0g
Obránci
2 Khadim Diaw 07.07.1998 Al Hilal (Súdán) 7z/0g
3 Aly Abeid 11.12.1997 UTA Arad (Rumunsko) 58z/3g
5 Lamine Ba 24.08.1997 Varaždin (Chorvatsko) 7z/1g
13 Nouh Mohamed El Abd 24.12.2000 Nouadhibou (Mauritánie)
10z/1g
14 Mohamed Dellahi Yali 01.11.1997 Al Hudood (Irák) 66z/2g
20 Ibrahima Keita 08.11.2001 TP Mazembe (DR Kongo) 15z/0g
21 Hassan Houbeib 31.10.1993 Al Zawraa (Irák) 19z/1g
24 Bakary N'Diaye 26.11.1998 Al-Quwa Al-Jaqiya (Irák) 41z/1g
Záložníci
4 Omaré Gassama 01.10.1995 Chateauroux (Francie) 4z/0g
6 Guessouma Fofana 17.12.1992 Doxa Katokopias (Kypr) 19z/0g
7 El Hadji Ba 05.03.1993 Nouadhibou (Mauritánie) 4z/0g
8 Mouhsine Bodda 18.07.1997 Nouadhibou (Mauritánie) 31z/1g
12 Bakari Camara 04.01.1994 Villefranche (Francie) 4z/0g
17 Abdallahi Mahmoud 04.05.2000 Bellinzona (Švýcarsko) 30z/1g
18 Sidi Ahmed El Abd 05.05.2001 Nouakchott Kings (Mauritánie) 0z/0g
26 Oumar Ngom 09.03.2004 Pau (Francie) 0z/0g
Útočníci
9 Hemeya Tanjy 01.05.1998 Al Ittihad (Libye) 40z/7g
10 Idrissa Thiam 02.09.2000 Mesaimeer (Katar) 23z/1g
11 Souleymane Anne 05.12.1997 Deinze (Belgie) 10z/1g
15 Souleymane Doukara 29.09.1991 Magusa Turk Gucu (Turecko) 8z/0g
19 Aboubakary Koita 20.09.1998 Sint-Truiden (Belgie) 3z/0g
23 Sidi Bouna Amar 31.12.1998 Nouadhibou (Mauritánie)
9z/0g
25 Pape Ibnou Ba 05.01.1993 Concarneau (Francie) 17z/2g
27 Aboubakar Kamara 07.03.1995 Al Jazira (SAE) 19z/8g
Trenér
Amir Abdou 08.07.1972 Francie
Sestava Mauritánie pro 1. zápas skupiny proti Burkině Faso (0:1)
Niasse - I. Keita, El Abd, L. Ba, Abeid - Thiam, Gassama, Fofana, Tanjy - Koita, Kamara
Sestava Mauritánie pro 2. zápas skupiny proti Angole (2:3)
Niasse - I. Keita, El Abd, L. Ba, Abeid - Gassama, Fofana, Mouhsine - Amar, P. I. Ba, Koita
Sestava Mauritánie pro 3. zápas skupiny proti Alžírsku (1:0)
Niasse - I. Keita, Dellahi, L. Ba, Diaw - Gassama - Amar, Thiam, Mouhsine, Koita - Anne
Sestava Mauritánie pro osmifinále proti Kapverdám (0:1)
Niasse - I. Keita, Houeibib, L. Ba, Diaw - Gassama - Amar, Mouhsine, Koita, Tanjy - Anne

Angola

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Antonio Dominique 25.07.1994 Étoile Carouge (Švýcarsko) 12z/0g
12 Kadú 30.11.1994 Oliveira do Hospital (Portugalsko) 3z/0g
22 Neblú 16.12.1993 1° de Agosto (Angola)
21z/0g
24 Gelson 08.07.1999 Interclube (Angola) 0z/0g
Obránci
2 Núrio Fortuna 24.03.1995 Gent (Belgie) 12z/0g
3 Jonathan Buatu 27.09.1993 Valenciennes (Francie) 39z/1g
5 Quinito 13.03.1998 Petro de Luanda (Angola) 16z/0g
6 Kialonda Gaspar 27.09.1997 Estrela (Portugalsko) 25z/1g
13 05.11.1995 Petro de Luanda 32z/1g
14 Loide Augusto 26.02.2000 Alanyaspor (Turecko) 5z/1g
21 Eddie Afonso 07.03.1994 Petro de Luanda (Angola) 25z/0g
25 Inácio Miguel 12.12.1995 Petro de Luanda (Angola) 5z/0g
Záložníci
4 Manuel Keliano 06.01.2003 Estrela (Portugalsko) 5z/0g
8 Beni Mukendi 21.05.2002 Casa Pia (Portugalsko) 2z/0g
16 Fredy 27.03.1990 Eyupspor (Turecko) 46z/2g
17 Bruno Paz 23.04.1998 Konyaspor (Turecko) 4z/0g
20 Estrela 22.09.1995 Erzurumspor (Turecko) 13z/0g
23 Show 06.03.1999 Maccabi Haifa (Izrael) 34z/1g
Útočníci
7 Gilberto 10.03.2001 Petro de Luanda (Angola) 9z/2g
9 Zini 03.07.2002 AEK Atény (Řecko) 14z/4g
10 Gelson Dala 13.07.1996 Al Wakrah (Katar) 34z/14g
11 Felicio Milson 12.10.1999 Maccabi Tel Aviv (Izrael) 6z/1g
15 Zito Luvumbo 09.03.2002 Cagliari (Itálie) 10z/0g
18 Jérémie Bela 08.04.1993 Clermont (Francie) 1z/0g
19 Mabululu 10.09.1989 Al Ittihad Alexandria (Egypt) 23z/5g
26 Depú 08.01.2000 Gil Vicente (Portugalsko) 3z/2g
27 Chico Banza 17.12.1998 Anorthosis Famagusta (Kypr) 6z/0g
Trenér
Pedro Goncalves 07.02.1976 Portugalsko
Sestava Angoly pro 1. zápas skupiny proti Alžírsku (1:1)
Neblu - Augusto, Buatu, Gaspar, Quinito, Fortuna - Fredy, Show, Paz - Luvumbo, Dala
Sestava Angoly pro 2. zápas skupiny proti Mauritánii (3:2)
Neblu - Afonso, Gaspar, Buatu, Fortuna - Fredy, Show - Gilberto, Zini, Dala - Mabululu
Sestava Angoly pro 3. zápas skupiny proti Burkině Faso (2:0)
Neblu - Afonso, Gaspar, Quinito, To Carneiro - Paz, Estrela, Fredy - Dala, Mabululu, Gilberto
Sestava Angoly pro osmifinále proti Namibii (3:0)
Neblu - Afonso, Gaspar, Buatu, To Carneiro - Fredy, Show, Estrela - Gilberto, Mabululu, Dala
Sestava Angoly pro čtvrtfinále proti Nigérii (0:1)
Antonio - Afonso, Gaspar, Buatu, To Carneiro - Fredy, Show, Estrela - Gilberto, Mabululu, Dala

Skupina E

Tunisko

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Mouez Hassen 05.03.1995 Club Africain (Tunisko) 21z/0g
16 Aymen Dahmen 28.01.1997 Al Hazem (Saúdská Arábie) 15z/0g
22 Bechir Ben Saïd 29.11.1992 Union Monastirienne (Tunisko) 12z/0g
Obránci
2 Ali Abdi 20.12.1993 Caen (Francie) 21z/2g
3 Montassas Talbi 26.05.1998 Lorient (Francie) 35z/2g
4 Yassine Meriah 02.07.1993 Espérance de Tunis (Tunisko) 74z/4g
12 Ali Maâloul 01.01.1990 Al Ahly (Egypt) 88z/3g
13 Hamza Jelassi 29.09.1991 Étoile du Sahel (Tunisko) 3z/0g
15 Oussama Haddadi 28.01.1992 Fürth (Německo) 30z/0g
20 Yan Valery 22.02.1999 Angers (Francie) 7z/0g
21 Wajdi Kechrida 05.11.1995 Atromitos (Řecko) 30z/0g
26 Alaa Ghram 24.07.2001 Club Sfaxien (Tunisko) 2z/0g
Záložníci
5 Mohamed Ali Ben Romdhane 06.09.1999 Ferencváros (Maďarsko) 32z/1g
6 Houssem Tka 16.08.2000 Espérance de Tunis (Tunisko) 1z/0g
8 Hamza Rafia 22.04.1999 Lecce (Itálie) 24z/2g
10 Anis Ben Slimane 16.03.2001 Sheffield United (Anglie) 30z/4g
14 Aïssa Laïdouni
13.12.1996 Union Berlín (Německo) 38z/2g
17 Ellyes Skhiri 10.05.1995 Frankfurt (Německo) 60z/3g
25 Hadj Mahmoud 24.04.2000 Lugano (Švýcarsko) 0z/0g
Útočníci
7 Youssef Msakni 28.10.1990 El Arabi (Katar) 97z/22g
9 Haythem Jouini 07.05.1993 Stade Tunisien (Tunisko) 8z/2g
11 Taha Yassine Khenissi 06.01.1992 Kuwait SC (Kuvajt) 49z/9g
18 Sayfallah Ltaief 22.04.2000 Winterthur (Švýcarsko) 5z/0g
19 Bassem Srarfi 25.07.1997 Club Africain (Tunisko) 15z/1g
23 Naïm Sliti
27.07.1992 Al Ahli Doha (Katar) 72z/14g
24 Seifeddine Jaziri 12.02.1993 Zamalek (Egypt) 31z/10g
27 Elias Achouri 10.02.1999 FC Kodaň (Dánsko) 8z/0g
Trenér
Jalel Kadri 14.12.1971 Tunisko
Sestava Tuniska pro 1. zápas skupiny proti Namibii (0:1)
Said - Kechrida, Meriah, Talbi, Maaloul - Slimane, Shkiri, Ben Romdhane - Achouri, Khenissi, Msakni
Sestava Tuniska pro 2. zápas skupiny proti Mali (1:1)
Said - Kechrida, Meriah, Talbi, Abdi - Rafia, Skhiri, Laidouni, Achouri - Msakni, Slimane
Sestava Tuniska pro 3. zápas skupiny proti JAR (0:0)
Said - Kechrida, Meriah, Talbi, Abdi - Skhiri, Laidouni - Rafia, Slimane, Achouri - Jaziri

Mali

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Ismael Diawara 11.11.1994 AIK (Švédsko) 7z/0g
16 Djigui Diarra 27.02.1995 Young Africans (Tanzanie) 50z/0g
22 Aboubacar Doumbia 19.04.1995 Afrique Football Élite (Mali) 0z/0g
Obránci
2 Hamari Traoré 27.01.1992 Real Sociedad (Španělsko) 47z/1g
3 Amadou Dante 07.10.2000 Sturm Graz (Rakousko) 6z/0g
5 Boubakar Kouyaté 15.04.1997 Montpellier (Francie) 25z/0g
6 Sikou Niakaté 10.07.1999 Braga (Portugalsko) 2z/0g
13 Moussa Diarra 10.11.2000 Toulouse (Francie) 1z/0g
15 Mamadou Fofana 21.01.1998 Amiens (Francie) 33z/1g
17 Falaye Sacko 01.05.1995 Montpellier (Francie) 32z/1g
Záložníci
4 Amadou Haidara 31.01.1998 RB Lipsko (Německo) 35z/2g
8 Diadie Samassékou 11.01.1996 Hoffenheim (Německo) 35z/1g
10 Yves Bissouma 30.08.1996 Tottenham (Anglie) 30z/3g
11 Lassana Coulibaly 10.04.1996 Salernitana (Itálie) 33z/0g
12 Mohamed Camara 06.01.2000 Monaco (Francie) 18z/3g
21 Adama Traoré 28.06.1995 Hull City (Anglie) 34z/5g
23 Aliou Dieng 15.10.1997 Al Ahly (Egypt) 27z/2g
24 Boubacar Traoré 20.08.2001 Wolves (Anglie) 1z/0g
26 Kamory Doumbia 18.02.2003 Brest (Francie) 4z/3g
Útočníci
7 Moussa Doumbia 15.08.1994 Al Adalah (Saúdská Arábie) 39z/5g
9 Ibrahim Sissoko 27.11.1995 Saint-Étienne (Francie) 13z/8g
14 Siriné Doucouré 08.04.2002 Lorient (Francie) 0z/0g
18 Youssoufou Niakaté 16.12.1992 Baniyas (SAE) 1z/1g
19 Fousseni Diabaté 18.10.1995 Lausanne (Švýcarsko) 1z/0g
20 Sékou Koita 28.11.1999 Salcburk (Rakousko) 23z/4g
25 Lassine Sinayoko 08.12.1999 Auxerre (Francie) 10z/2g
27 Nene Dorgeles 23.12.2002 Salcburk (Rakousko) 5z/0g
Trenér
Éric Chelle 11.11.1977 Mali
Sestava Mali pro 1. zápas skupiny proti JAR (2:0)
D. Diarra - H. Traoré, Kouyate, S. Niakaté, Sacko - Bissouma, Haidara, Dieng - M. Doumbia - Koita, Sinayoko
Sestava Mali pro 2. zápas skupiny proti Tunisku (1:1)
D. Diarra - H. Traoré, Kouyate, S. Niakaté, Sacko - Coulibaly, Samassekou, Haidara - M. Doumbia - Koita, Sinayoko
Sestava Mali pro 3. zápas skupiny proti Namibii (0:0)
D. Diarra - H. Traoré, Kouyate, S. Niakaté, M. Diarra - Diabate, Dieng, Bissouma, Nene - Y. Niakaté, Sinayoko
Sestava Mali pro osmifinále proti Burkině Faso (2:1)
D. Diarra - H. Traoré, Kouyate, S. Niakaté, Sacko - Coulibaly, Camara, Haidara - M. Doumbia - Sinayoko, B. Traoré
Sestava Mali pro čtvrtfinále proti Pobřeží Slonoviny (1:2 pp)
D. Diarra - H. Traoré, Kouyate, S. Niakaté, Sacko - Coulibaly, Samassekou, Haidara - M. Doumbia - Sinayoko, B. Traoré

Jižní Afrika

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Ronwen Williams 21.01.1992 Mamelodi Sundowns (JAR) 36z/0g
16 Veli Mothwa 07.03.1998 AmaZulu (JAR) 9z/0g
22 Ricardo Goss 02.04.1994 SuperSport United (JAR) 2z/0g
Obránci
2 Nyiko Mobbie 11.09.1994 Sekhukhune United (JAR) 22z/0g
3 Terrence Mashego 23.06.1998 Mamelodi Sundowns (JAR) 5z/0g
5 Siyanda Xulu 30.12.1991 SuperSport United (JAR) 27z/1g
6 Aubrey Modiba 22.07.1995 Mamelodi Sundowns (JAR) 22z/3g
14 Mothobi Mvala 14.06.1994 Mamelodi Sundowns (JAR) 18z/1g
18 Grant Kekana 31.10.1992 Mamelodi Sundowns (JAR) 8z/0g
19 Nkosinathi Sibisi 22.09.1995 Orlando Pirates (JAR) 8z/0g
20 Khuliso Mudau 26.04.1995 Mamelodi Sundowns (JAR) 7z/1g
Záložníci
4 Teboho Mokoena 24.01.1997 Mamelodi Sundowns (JAR) 28z/4g
8 Jayden Adams 05.05.2001 Stellenbosch (JAR) 3z/0g
12 Thapelo Maseko 11.11.2002 Mamelodi Sundowns (JAR) 2z/0g
13 Sphephelo Sithole 03.03.1999 Tondela (Portugalsko) 9z/0g
15 Thabang Monare 16.09.1989 Orlando Pirates (JAR) 4z/0g
23 Thapelo Morena 06.08.1993 Mamelodi Sundowns (JAR) 16z/0g
Útočníci
7 Oswin Appollis 25.08.2001 Polokwane City (JAR) 1z/0g
9 Evidence Makgopa 05.06.2000 Orlando Pirates (JAR) 10z/3g
10 Percy Tau 15.05.1994 Al Ahly (Egypt) 41z/15g
11 Themba Zwane 03.08.1989 Mamelodi Sundowns (JAR) 36z/7g
17 Zakhele Lepasa 19.03.1997 Orlando Pirates (JAR) 11z/3g
21 Mihlali Mayambela 25.08.1996 Aris Limassol (Kypr) 10z/2g
Trenér
Hugo Broos 10.04.1952 Belgie
Sestava JAR pro 1. zápas skupiny proti Mali (0:2)
Williams - Mudau, Xulu, Mvala, Modiba - Tau, Sithole, Mokoena, Maseko - Zwane, Makgopa
Sestava JAR pro 2. zápas skupiny proti Namibii (4:0)
Williams - Mudau, Kekana, Mvala, Modiba - Mokoena, Sithole - Morena, Tau - Zwane, Makgopa
Sestava JAR pro 3. zápas skupiny proti Tunisku (0:0)
Williams - Mudau, Kekana, Mvala, Modiba - Mokoena, Sithole - Morena, Zwane, Tau - Makgopa
Sestava JAR pro osmifinále proti Maroku (2:0)
Williams - Mudau, Kekana, Mvala, Modiba - Mokoena, Sithole - Morena, Zwane, Tau - Makgopa
Sestava JAR pro čtvrtfinále proti Kapverdám (1:0 pen.)
Williams - Mudau, Kekana, Mvala, Modiba - Mokoena, Sithole - Morena, Zwane, Tau - Makgopa
Sestava JAR pro semifinále proti Nigérii (1:2 pen.)
Williams - Mudau, Kekana, Xulu, Mvala, Modiba - Tau, Mokoena, Sithole, Zwane - Makgopa

Namibie

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Lloyd Kazapua 25.03.1989 Chippa United (JAR) 34z/0g
16 Kamaijanda Ndisiro 01.12.1999 African Stars (Namibie) 3z/0g
23 Edward Maova 05.09.1994 Pretoria Callies (JAR) 13z/0g
Obránci
2 Denzil Haoseb 25.02.1991 Khomas Nampol (Namibie) 82z/0g
3 Ananias Gebhardt 08.09.1988 Baroka (JAR) 61z/2g
4 Riaan Hanamub 08.02.1995 AmaZulu (JAR) 36z/0g
5 Charles Hambira 03.06.1990 African Stars (JAR) 26z/3g
12 Kennedy Amutenya 15.07.1996 Gaborone United (Botswana) 7z/0g
18 Aprocius Petrus 09.10.1999 Liria Prizren (Kosovo) 25z/0g
20 Ivan Kamberipa 03.02.1994 Orapa United (Botswana) 26z/0g
21 Lubeni Haukongo 24.09.2000 Cape Town Spurs (JAR) 2z/0g
22 Ryan Nyambe 03.12.1997 Derby County (Anglie) 12z/0g
Záložníci
6 Ngero Katua 25.07.2001 UNAM (Namibie) 5z/0g
8 Uetuuru Kambato 24.01.1998 African Stars (Namibie) 0z/0g
10 Prins Tijueza 12.03.2002 Liria Prizren (Kosovo) 6z/0g
14 Joslin Kamatuka 27.07.1991 Maritzburg United (JAR) 23z/3g
15 Marcel Papama 28.04.1996 Jwaneng Galaxy (Botswana) 15z/2g
17 Wendell Rudath 10.07.1995 Jwaneng Galaxy (Botswana) 15z/2g
19 Petrus Shitembi 11.05.1992 Kuching City (Malajsie) 71z/4g
Útočníci
7 Deon Hotto 29.10.1990 Orlando Pirates (JAR) 65z/10g
9 Bethuel Muzeu 22.02.2000 Black Leopards (JAR) 8z/1g
11 Absalom Iimbondi 11.10.1991 Khomas Nampol (Namibie) 56z/7g
13 Peter Shalulile 23.03.1993 Mamelodi Sundowns (JAR) 49z/16g
Trenér
Collin Benjamin 03.08.1978 JAR
Sestava Namibie pro 1. zápas skupiny proti Tunisku (1:0)
Kazapua - Nyambe, Amutenya, Haukongo, Hanamub - Petrus - Limbondi, Shitembi, Tijueza, Hotto - Shalulile
Sestava Namibie pro 2. zápas skupiny proti JAR (0:4)
Kazapua - Nyambe, Amutenya, Haukongo, Hanamub - Petrus - Limbondi, Shitembi, Tijueza, Hotto - Shalulile
Sestava Namibie pro 3. zápas skupiny proti Mali (0:0)
Kazapua - Kamberipa, Amutenya, Haukongo, Hanamub - Petrus - Muzeu, Tijueza, Katua, Hotto - Shalulile
Sestava Namibie pro osmifinále proti Angole (0:3)
Kazapua - Kamberipa, Amutenya, Haukongo, Hanamub - Petrus - Muzeu, Katua, Tijueza, Hotto - Shalulile

Skupina F

Maroko

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Yassine Bounou 05.04.1991 Al Hilal (Saúdská Arábie) 58z/0g
12 Munir Mohamedi 10.05.1989 Al Wehda (Saúdská Arábie) 46z/0g
22 Mehdi Benabid 24.01.1998 AS FAR (Maroko) 0z/0g
Obránci
2 Achraf Hakimi 04.11.1998 PSG (Francie) 68z/8g
3 Noussair Mazraoui 14.11.1997 Bayern (Německo) 27z/2g
5 Nayef Aguerd 30.03.1996 West Ham (Anglie) 34z/1g
6 Romain Saïss 26.03.1990 Al Shabab (Saúdská Arábie) 79z/2g
13 Yunis Abdelhamid 28.07.1987 Reims (Francie) 13z/0g
18 Abdel Abqar 10.03.1999 Alavés (Španělsko) 0z/0g
25 Yahia Attiyat Allah 02.03.1995 Wydad (Maroko) 15z/0g
26 Chadi Riad 17.07.2003 Betis (Španělsko) 0z/0g
27 Mohamed Chibi 21.01.1993 Pyramids (Egypt) 1z/0g
Záložníci
4 Sofyan Amrabat 21.08.1996 Manchester United (Anglie) 50z/0g
7 Hakim Ziyech 19.03.1993 Galatasaray (Turecko) 55z/21g
8 Azzedine Ounahi 19.04.2000 Marseille (Francie) 21z/3g
10 Amine Harit 18.06.1997 Marseille (Francie) 20z/1g
11 Ismael Saibari 28.01.2001 PSV (Nizozemsko) 4z/0g
14 Oussama El Azzouzi 29.05.2001 Bologna (Itálie) 1z/0g
15 Selim Amallah 15.11.1996 Valencia (Španělsko) 33z/4g
23 Bilal El Khannous 10.05.2004 Genk (Belgie) 7z/0g
24 Amir Richardson 24.01.2002 Reims (Francie) 3z/0g
Útočníci
9 Tarik Tissoudali 02.04.1993 Gent (Belgie) 13z/2g
16 Abde Ezzalzouli 17.12.2001 Betis (Španělsko) 11z/0g
17 Sofiane Boufal 17.09.1993 Al Rayyan (Katar) 42z/7g
19 Youssef En-Nesyri 01.06.1997 Sevilla (Španělsko) 65z/17g
20 Ayoub El Kaabi 25.06.1993 Olympiakos (Řecko) 27z/10g
21 Amine Adli 10.05.2000 Leverkusen (Německo) 4z/1g
Trenér
Walid Regragui 27.09.1975 Maroko
Sestava Maroka pro 1. zápas skupiny proti Tanzánii (3:0)
Bounou - Hakimi, Aguerd, Saïss, Chibi - Amrabat - Ziyech, Amallah, Ounahi, Abde - En-Nesyri
Sestava Maroka pro 2. zápas skupiny proti DR Kongo (1:1)
Bounou - Hakimi, Aguerd, Saïss, Chibi - Amrabat - Ziyech, Ounahi, Amallah, Boufal - En-Nesyri
Sestava Maroka pro 3. zápas skupiny proti Zambii (1:0)
Bounou - Hakimi, Aguerd, Saïss, Attiyat Allah - Amrabat - Ziyech, Ounahi, Saibari, Boufal - El Kaabi
Sestava Maroka pro osmifinále proti JAR (0:2)
Bounou - Hakimi, Aguerd, Saïss, Mazraoui - Ounahi, Amrabat, Amallah - Adli, En-Nesyri, Abde

DR Kongo

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Lionel Mpasi 01.08.1994 Rodez (Francie) 8z/0g
16 Dimitry Bertaud 06.06.1998 Montpellier (Francie) 1z/0g
21 Baggio Siadi Mgusia 21.07.1997 TP Mazembe (DR Kongo) 4z/0g
Obránci
2 Henoc Inonga Baka 01.11.1993 Simba (Tanzanie) 9z/0g
5 Dylan Batubinsika 15.02.1996 Saint-Étienne (Francie) 4z/0g
12 Joris Kayembe 08.08.1994 Genk (Belgie) 3z/0g
15 Rocky Bushiri 30.11.1999 Hibernian (Skotsko) 1z/0g
22 Chancel Mbemba 08.08.1994 Marseille (Francie) 74z/4g
24 Gédéon Kalulu 29.08.1997 Lorient (Francie) 7z/0g
26 Arthur Masuaku 07.11.1993 Besiktas (Turecko) 18z/2g
Záložníci
4 Brian Bayeye 30.06.2000 Ascoli (Itálie) 1z/0g
6 Aaron Tshibola 25.01.1995 Hatta (SAE) 7z/1g
7 Grady Diangana 19.04.1998 WBA (Anglie) 2z/0g
8 Samuel Moutoussamy 12.08.1996 Nantes (Francie) 24z/0g
10 Théo Bongonda 20.11.1995 Spartak Moskva 10z/3g
13 Meschak Elia 06.08.1997 Young Boys (Švýcarsko) 34z/7g
14 Gael Kakuta 21.06.1991 Amiens (Francie) 19z/3g
18 Charles Pickel 15.05.1997 Cremonese (Itálie) 5z/0g
25 Omenuke Mfulu 20.03.1994 Las Palmas (Španělsko) 5z/0g
Útočníci
11 Silas Katompa Mvumpa 06.10.1998 Stuttgart (Německo) 6z/0g
17 Cédric Bakambu 11.04.1991 Galatasaray (Turecko) 46z/16g
19 Fiston Kalala Mayele 24.06.1994 Pyramids (Egypt) 8z/2g
20 Yoane Wissa 03.09.1996 Brentford (Anglie) 16z/3g
23 Simon Banza 13.08.1996 Braga (Portugalsko) 3z/0g
Trenér
Sébastien Desabre 02.08.1976 Francie
Sestava DR Kongo pro 1. zápas skupiny proti Zambii (1:1)
Mpasi - Kalulu, Mbemba, Inonga, Masuaku - Pickel, Moutoussamy - Bongonda, Kakuta, Wissa - Bakambu
Sestava DR Kongo pro 2. zápas skupiny proti Maroku (1:1)
Mpasi - Kalulu, Mbemba, Inonga, Masuaku - Pickel, Moutoussamy - Bongonda, Kakuta, Wissa - Bakambu
Sestava DR Kongo pro 3. zápas skupiny proti Tanzánii (0:0)
Mpasi - Kalulu, Mbemba, Batubinsika, Masuaku - Pickel, Moutoussamy - Silas, Kakuta, Mayele - Wissa
Sestava DR Kongo prot osmifinále proti Egyptu (2:1 pen.)
Mpasi - Kalulu, Mbemba, Batubinsika, Masuaku - Bongonda, Moutoussamy, Pickel - Elia, Bakambu, Wissa
Sestava DR Kongo pro čtvrtfinále proti Guinee (3:1)
Mpasi - Kalulu, Mbemba, Inonga, Masuaku - Pickel, Moutoussamy - Elia, Bongonda, Wissa - Bakambu
Sestava DR Kongo pro semifinále proti Pobřeží Slonoviny (0:1)
Mpasi - Kalulu, Mbemba, Inonga, Masuaku - Pickel, Moutoussamy - Elia, Kakuta, Wissa - Bakambu

Zambie

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Toaster Nsabata 24.11.1993 ZESCO United (Zambie) 37z/0g
16 Lawrence Mulenga 21.08.1998 Power Dynamos (Zambie) 9z/0g
18 Francis Mwansa 14.07.2002 Green Buffaloes (Zambie) 3z/0g
Obránci
2 Zephaniah Phiri 19.11.1996 Prison Leopards (Zambie) 2z/0g
3 Benedict Chepeshi 10.06.1996 Red Arrows (Zambie) 40z/0g
4 Frankie Musonda 12.12.1997 Ayr United (Skotsko) 9z/1g
13 Stoppila Sunzu 22.06.1989 Jinan Xingzhou (Čína) 80z/5g
21 Dominic Chanda 26.02.1996 Power Dynamos (Zambie) 18z/1g
23 Rodrick Kabwe 30.11.1992 Zakho (Irák) 40z/0g
24 Golden Mafwenta 15.01.2001 Vyškov (Česko) 2z/0g
26 Tandi Mwape 20.07.1996 TP Mazembe (DR Kongo) 25z/1g
27 Gift Mphande 19.11.2003 Hapoel Rishon LeZion (Izrael) 1z/0g
Záložníci
5 Miguel Chaiwa 07.04.2004 Young Boys (Švýcarsko) 3z/0g
6 Benson Sakala 12.09.1996 Mladá Boleslav (Česko) 35z/0g
7 Kelvin Kampamba 24.11.1996 ZESCO United (Zambie) 43z/6g
8 Lubambo Musonda 01.03.1995 Silkeborg (Dánsko) 44z/2g
11 Larry Bwalya 29.05.1995 Sekhukhune United (JAR) 13z/1g
12 Emmanuel Banda 29.09.1997 Rijeka (Chorvatsko) 20z/0g
14 Edward Chilufya 17.09.1999 Hacken (Švédsko) 8z/0g
15 Kelvin Kapumbu 06.04.1996 ZESCO United (Zambie) 28z/0g
17 Clatous Chama 18.06.1991 Simba (Tanzanie) 31z/5g
19 Fredrick Mulambia 10.07.2002 Power Dynamos (Zambie) 1z/0g
22 Kings Kangwa 06.04.1999 CZ Bělehrad (Srbsko) 21z/5g
Útočníci
9 Lameck Banda 29.01.2001 Lecce (Itálie) 8z/2g
10 Fashion Sakala 14.03.1997 Al Fayha (Saúdská Arábie) 24z/7g
20 Patson Daka 09.10.1998 Leicester City (Anglie) 40z/18g
25 Kennedy Musonda 28.12.1994 Young Africans (Tanzanie) 2z/0g
Trenér
Avram Grant 06.05.1955 Izrael
Sestava Zambie pro 1. zápas skupiny proti DR Kongo (1:1)
Mulenga - Mwape, Sunzu, F. Musonda, Kabwe - Kapumbu - L. Musonda, Kangwa, E. Banda, F. Sakala - Daka
Sestava Zambie pro 2. zápas skupiny proti Tanzánii (1:1)
Mulenga - Chepeshi, Sunzu, F. Musonda, Kabwe - Kapumbu - F. Sakala, Kangwa, E. Banda, L. Banda - Daka
Sestava Zambie pro 3. zápas skupiny proti Maroku (0:1)
Mulenga - Mwape, Sunzu, F. Musonda, L. Musonda - Chaiwa, E. Banda - Chilufya, K. Musonda, L. Banda - Daka

Tanzánie

# Jméno Narození Klub Repre
Brankáři
1 Kwesi Kawawa 05.12.2001 Karlslunds (Švédsko) 1z/0g
13 Beno David Kakolanya 27.06.1994 Singida (Tanzánie) 1z/0g
18 Aishi Manula 13.09.1995 Simba (Tanzánie) 57z/0g
Obránci
2 Haji Mnoga 16.04.2002 Aldershot Town (Anglie) 3z/0g
4 Ibrahim Hamad 12.11.1997 Young Africans (Tanzánie) 7z/0g
5 Dickson Job 29.12.2000 Young Africans (Tanzánie) 20z/0g
14 Bakari Mwamnyeto 05.10.1995 Young Africans (Tanzánie) 26z/0g
15 Mohammed Husseini 01.11.1996 Simba (Tanzánie) 37z/0g
16 Lusajo Mwaikenda 27.10.2000 Azam (Tanzánie) 2z/0g
20 Novatus Miroshi 02.09.2002 Šachtar (Ukrajina) 16z/2g
24 Abdi Banda 20.05.1995 Richards Bay (JAR) 21z/0g
25 Abdulmalik Zakaria 03.03.1996 Namungo (Tanzánie) 0z/0g
26 Miano Danilo Van den Bos 31.03.2003 Villena (Španělsko) 0z/0g
Záložníci
3 Mudathir Yahya 06.05.1996 Young Africans (Tanzánie) 22z/0g
6 Feisal Salum 11.01.1998 Young Africans (Tanzánie) 31z/2g
7 Himid Mao Mkami 15.11.1992 Ghazl El Mahalla (Egypt) 61z/2g
8 Morice Abraham 13.08.2003 Spartak Subotica (Srbsko) 1z/0g
11 Tarryn Allarakhia 17.10.1997 Wealdstone (Anglie) 0z/0g
17 Sospeter Bajana 14.10.1996 Azam (Tanzánie) 1z/0g
19 Mzamiru Yassin 03.01.1996 Simba (Tanzánie) 36z/0g
21 Charles M'Mombwa 14.03.1998 Macarthur (Austrálie) 1z/0g
23 Ben Starkie 23.07.2002 Ilkeston Town (Anglie) 2z/0g
27 Mo Sagaf 12.11.1997 Boreham Wood (Anglie) 0z/0g
Útočníci
9 Cyprian Kachwele 15.02.2005 Vancouver FC (Kanada) 0z/0g
10 Ally Samatta 23.12.1992 PAOK (Řecko) 68z/22g
12 Simon Msuva 02.10.1993 JS Kabylie (Alžírsko) 86z/21g
22 Kibu Denis 04.12.1998 Simba (Tanzánie) 7z/0g
Trenér
Adel Amrouche 07.03.1968 Alžírsko
Sestava Tanzánie pro 1. zápas skupiny proti Maroku (0:3)
Manula - Mnoga, Miroshi, Mwamnyeto, Hamad, Husseini - M'Mombwa, Yahya, Mkami, Allarakhia - Samatta
Sestava Tanzánie pro 2. zápas skupiny proti Zambii (1:1)
Manula - Mnoga, Mwamnyeto, Hamad, Husseini - Mkami, Yassin - Msuva, Salum, Kibu - Samatta
Sestava Tanzánie pro 3. zápas skupiny proti DR Kongo (0:0)
Manula - Mwaikenda, Mwamnyeto, Hamad, Husseini - Mkami, Miroshi - Mnoga, Salum, Msuva - Samatta

1️⃣ Kdy začíná Africký pohár národů ve fotbale?

Africký pohár národů začíná začíná 13. ledna 2024. Další důležité informace k turnaji najdete ZDE.

2️⃣ Kdo jsou největší hvězdy Afrického poháru národů?

Nejslavnějšími hvězdami šampionátu budou například Egypťan Salah, Senegalec Mané či Alžířan Mahrez. Přehled všech nominací si prohlédněte ZDE.

3️⃣ Koho se na AFCONu 2024 nejvíce vyplatí sledovat?

Nejzajímavější hráče ke sledování jsme pro vás vybrali ZDE.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - informace zde.