Jak začít sázet na fotbal – tipy na kurzové sázení online

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Chcete začít sázet na fotbal a nevíte jak? Pak jste na správném místě. Následující článek vás přehledně provede fotbalovým sázením. Provedeme vás všemi kroky od založení účtu až po jednotlivý typ sázek a další sázkařské tipy. Díky tomu si budete moci udělat z fotbalu ještě větší zábavu.

Průvodce kurzovým sázením na fotbal
Jak vybrat sázkovkuJak založit účet
První vklad a bonus – Jak sázet na fotbal
Sázky na výhruHandicapOver/Under
Speciální sázkyDlouhodobé sázkyAKU sázky
Jak sázet fotbal liveCo je důležité sledovat

FC Barcelona - fanoušci, choreo - Profimedia Foto: Profimedia

Jak začít sázet na fotbal – průvodce kurzovým sázením

Kurzové sázení je zábava a u ní by mělo také zůstat. Při sázení je důležité řídit se nejen zákony České republiky, ale také zásadami zodpovědného hraní. Než se pustíte do hry, ujistěte se, že splňujete následující body.

 • Hrajte pouze o peníze, které si můžete dovolit prohrát
 • Věnujte sázení jen část volného času
 • Hrajte pouze ve chvílích, kdy jste v dobré psychické pohodě
 • Využijte možnosti sebeomezovacích opatření – například maximální objem sázek či výše prohry za jeden den či měsíc, maximální počet přihlášení k účtu apod.
 • Další rady pro zodpovědné kurzové sázení najdete ZDE

1. Jak vybrat legální sázkovou kancelář pro fotbalové sázení

Důvěryhodné jsou pouze legální sázkové kanceláře s licencí od Ministerstva financí ČR. Jejich kompletní seznam najdete níže, jednotlivé recenze si pak můžete přečíst v naší rubrice Kde si vsadit.

Proč je důležité hrát u legální sázkovky? Protože podléhají regulaci ministerstva a zavazují se k dodržování zásad zodpovědného hraní. Naopak nelegální provozovatelé představují riziko pro vaše finanční prostředky.

NEJLEPŠÍ ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE - PŘEHLED BONUSŮ:
Tipsport Bonus ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč za ověření VSAĎ TEĎ
Fortuna Bonus ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč za ověření VSAĎ TEĎ
Betano Bonus ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč za ověření VSAĎ TEĎ
Chance Bonus ke vkladu až 2 000 Kč + 200 Kč za ověření VSAĎ TEĎ
SynotTip Bonus 500,- zdarma bez nutnosti vkladu VSAĎ TEĎ
Sazkabet Bonus ke vkladu až 9 500 Kč + 500 Kč za ověření VSAĎ TEĎ
MerkurXtip Bonus 50 free spinů + 200 Kč ke vkladu VSAĎ TEĎ
BetX Bonus ke vkladu až 50 000 Kč VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fotbalová nabídka všech českých sázkových kanceláří je velmi bohatá. Obvykle u nich najdete kurzy na zápasy většiny evropských, ale i dalších světových lig. K dispozici jsou často sázky i na nižší soutěže, například druhou či třetí ligu. Samozřejmostí bývají kurzy na evropské poháry, reprezentační zápasy a další významné fotbalové akce.

Rozmanitost sázkových příležitostí se ale občas liší. Proto je dobré zjistit, jaký tip sázek vám asi bude nejvíce vyhovovat. Některé kanceláře mají například větší nabídku na sázky na počet gólů, jiné zase mohou nabízet více možností například na konkrétní střelce branek.

Vstupní bonus je další z kritérií, které je dobré zhodnotit. Každá sázková kancelář nabízí novým zákazníkům vstupní bonus. Podívejte se, který bonus by vám mohl vyhovovat. Někde se vám může zamlouvat bonus zdarma za registraci, jiná sázkovka může mít zase vyšší bonus k prvnímu vkladu.

Dostupnost live streamů může také ovlivnit váš výběr sázkové kanceláře. Některé sázkové kanceláře mají pro své klienty dostupné živé přenosy řady zápasů. Pokud máte oblíbenou nějakou ligu a rádi byste měli možnost sledovat její utkání, pak i dostupnost live streamů může pomoci ve výběru sázkovky.

Kurzová nabídka a hodnota kurzů jsou nepochybně důležitými parametry pro výběr sázkové kanceláře. Podívejte se, která sázkovka vypisuje vyšší kurzy na vámi oblíbené příležitosti. Může to výrazně přispět k vašemu rozhodnutí, u koho si založíte herní účet.

2. Jak založit účet u sázkové kanceláře a dokončení registrace

Pokud jste se rozhodli, kterou sázkovou kancelář byste chtěli vyzkoušet, pak je potřeba založit si účet. Registraci v dnešní můžete provést velmi snadno přes internet, nezabere vám to víc než pár minut.

Nejprve potvrdíte, že jste dovršili věku 18 let. Poté vyplníte základní registrační údaje o vás. Registrační formuláře u sázkových kanceláří jsou uživatelsky příjemné a velmi intuitivní. Po vyplnění vám sázková kancelář zprovozní takzvané dočasné herní konto.

Dalším krokem je plnohodnotné dokončení registrace, neboli ověření totožnosti. V dnešní době už nemusíte chodit na pobočku, vše zvládnete pohodlně online z domova. Na dokončení registrace máte 30 dní od založení účtu.

Sázkové kanceláře umožňují ověřit totožnost přes celou řadu bankovních institucí (Česká spořitelna, Air Bank, Moneta Money Bank, Equa Bank, Komerční banka, ČSOB či Poštovní spořitelna). Seznam možností, přes kterou banku dokončit registraci, najdete přímo u konkrétní sázkové kanceláře.

Poté už budete mít plnohodnotné konto, díky kterému budete moci využívat všech služeb dané sázkové kanceláře.

Zaregistruj se online a vsaď si u Betano

3. Jak vložit peníze na herní konto a kolik?

Některé sázkové kanceláře nabízejí novým zákazníkům registrační bonus, který můžete ihned využít například k sázení. Pokud jste se rozhodli sázet na fotbal (či jiné sporty), pak je zcela namístě zauvažovat i o prvním vkladu. Nevíte, kolik peněz byste měli vložit na hráčské konto?

 • Vložte jen tolik peněz, o které si můžete dovolit přijít
 • Hrajte pouze o prostředky, které nejsou nutnou součástí vašich běžných nákladů
 • Výši prvního vkladu byste měli zvážit podle vašich finančních možností
 • Bonusy k prvnímu vkladu se odvíjejí od konkrétní vložené částky, proto je dobré zvážit, jaké výhody sázková kancelář nabízí.
 • Nejefektivnější využití bonusů bývá obvyklé při vkladu ve výši jednotek tisíc korun, ale vložit samozřejmě můžete i mnohem nižší částku.

Ve chvíli, kdy máte zohledněny všechny výše zmíněné faktory, můžete velmi snadno vložit herní prostředky na vaše konto. Sázkové kanceláře umožňují hned několik možností, jak vložit peníze. Platby proběhnou obvykle velmi rychle a vložené peníze jsou okamžitě či do pár minut připsány na vašem kontě.

 • platební kartou online
 • bankovním převodem
 • Paysafecard
 • Skrill

4. Jak sázet na fotbal? Co je potřeba vědět o fotbalovém sázení?

Pokud máte založený účet a herní prostředky na kontě, pak vám nic nebrání v tom pustit se do kurzového sázení. Fotbal je v České republice nejoblíbenějším sportem sázkařů, a bookmakeři tak vypisují obrovské množství sázek na spoustu zápasů.

Nejčastější jsou klasické sázky na vítěze utkání či remízu, dnes už je ale portfolio kurzových nabídek mnohem rozmanitější. Najít můžete celou řadu sázek i na jednotlivé události probíhající během zápasu.

V tomto článku si projdeme seznam nejčastějších a nejvyužívanějších sázkových příležitostí. Kompletní nabídku vypsaných kurzů ale zjistíte přímo na stránkách či v mobilní aplikaci konkrétní sázkovky.

Pokud si nejste jisti tím, co některá sázka znamená, doporučujeme před jejím vsazením prostudovat herní plán dané sázkové kanceláře. Najdete v něm vysvětlený mechanismus této sázky i podmínky, za jakých je vyhodnocena jako výherní či proherní.

Co znamenají jednotlivé kurzy a jaká je výhra a pravděpodobnost?

V České republice je tradicí vypisovat kurzy decimálním zápisem. Pokud je tedy na vámi vybranou událost vypsán kurz 2,00, znamená to, že v případě výhry zdvojnásobíte vaši vloženou sázku.

V takovém případě tedy potřebujete 50% pravděpodobnost, aby byla očekávaná hodnota vaší sázky neutrální. Pokud je skutečná pravděpodobnost dané události vyšší, pak je sázka dlouhodobě výhodná. Pokud je naopak nižší než 50 %, pak je dlouhodobě nevýhodná.

Abyste ovšem byli tuto skutečnost schopni objektivně posoudit, museli byste tyto kurzy analyzovat po velkém objemu sázek. Čím nižší počet sázek, tím vyšší může být odchylka od střední hodnoty.

Zejména v zahraničí se můžete místo decimálního zápisu setkat například s Fraction odds či American odds. Některé sázkové kanceláře dokonce nabízí možnost přepínat mezi jednotlivými zápisy podle toho, který vám bude vyhovovat. Níže se můžete podívat na to, jak zápis jednoho stejného kurzu vypadá v různých variantách.

 • Implikovaná pravděpodobnost: 40 %
 • Decimální zápis kurzu: 2,50
 • Fraction odds: 1.5/1
 • American odds: +150

Pokud tedy na takovou událost vsadíme, věříme, že dlouhodobě bude vyjde alespoň čtyřikrát z deseti. Vsadíme-li 100 Kč a sázku vyhrajeme, vyplatí nám sázková kancelář 250 Kč. Získáme tedy 150 Kč. Pokud sázku prohrajeme, nezískáme zpět nic a prohrajeme 100 Kč.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Fotbalové sázky na výsledek zápasu: výhra domácích, remíza, výhra hostů: 1, 0, 2 (1 X 2)

Jak už bylo zmíněno, nejvyužívanějšími fotbalovými kurzy jsou sázky na výsledek konkrétního utkání. V sázkařské hantýrce jsou tyto sázky často označovány čísly 1, 0, 2. V online rozhraní sázkových kanceláří obvykle najdete tyto možnosti i slovně rozepsány (například podle názvu týmů).

 • Jednička – sázka na vítězství domácího týmu
 • Nula (nebo kříž) – sázka na remízu
 • Dvojka – sázka na vítězství hostujícího týmu

Sázka na výsledek zápasu je velmi základní. Její vyhodnocení se pochopitelně odvozuje od konečného výsledku zápasu. Ve fotbale tedy standardně existují tři možnosti.

U pohárových zápasů bývá u českých sázkovek standardem, že sázky 1, 0, 2 platí pro základní část. Pokud zápas dospěje za remízového stavu do prodloužení, je jako výherní vyhodnocena sázka na remízu.

Sázkové kanceláře ve většině případů v pohárech nabízejí i možnost sázky do rozhodnutí, která zohledňuje i případné prodloužení.

Pro začínající sázkaře je nutné zmínit i to, že v případě pohárového dvojzápasu (například play-off Ligy mistrů apod.) se sázka 1, 0, 2 obvykle týká pouze jednoho konkrétního zápasu.

Příklad: Ajax doma prohrál s Barcelonou v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů 1:4 a vy jste si vsadili na odvetu v Barceloně „jedničku“ (výhru Barcelony). Tuto sázku vyhrajete jen v případě, že Barcelona znovu vyhraje. Pokud tedy odvetné utkání skončí například 2:2, bude v tomto zápase výherní sázkou „nula“ (remíza). Výsledek prvního utkání a fakt, že Barcelona postoupila, nehraje při vyhodnocení žádnou roli.

Tip: V pohárových zápasech či dvojzápasech lze sázet i na postup jednoho či druhého týmu. V takovém případě je sázka vyhodnocena dle toho, který klub postoupil – bez ohledu na to, zda dvakrát vyhrál či zda např. rozhodl až penaltový rozstřel.

Fotbalové sázky na neprohru: dvojtip 10 (1X), 02 (X2), 12, sázka bez remízy, dvojitá šance

Kromě sázek 1, 0, 2 se na výsledek konkrétního zápasu dá sázet i takzvaný „dvojtip“, neboli sázka na dva ze tří možných výsledků. Kurzy na takovou sázku jsou logicky nižší než na jednotip.

 • 10 (či 1X) – neprohra domácího týmu
 • 02 (či X2) – neprohra hostujícího týmu
 • 12 – sázka na to, že zápas neskončí remízou

Kromě dvojtipu ještě některé sázkové kanceláře nabízí i takzvanou sázku bez remízy. To znamená, že vsadíte na výhru jednoho či druhého týmu. V případě, že utkání skončí remízou, sázková kancelář vám vrátí váš vklad.

V kurzové nabídce se můžete u fotbalových zápasů setkat také s takzvanou dvojitou šancí, což je sázka na výsledek, která musí vyjít buď o poločase nebo na konci zápasu.

Například sázka na remízu ve dvojité šanci je výherní například při následujících výsledcích, v nichž závorka naznačuje poločasové skóre: 2:1 (0:0), 1:1 (0:1), 2:2 (1:1). Pokud ani o poločase ani na konci nebylo skóre nerozhodné, pak je remíza v dvojité šanci proherní sázkou.

Příklad: Sparta hraje doma s Ostravou a vsadili jsme si na remízu ve dvojité šanci. První poločas skončil výsledkem 1:1, a tak je naše sázka výherní. Už nás dále nemusí zajímat, jaký bude výsledek na konci zápasu.

Fotbalové sázky na handicap – rozdíl gólů ve skóre

Kromě klasického výsledku lze u fotbalových zápasů vsadit i na to, že tým v zápase vyhraje minimálně o dvě, tři či více branek. Stejně tak lze sázet i na to, že tým neprohraje o vyšší než konkrétní počet branek. Takovému typu sázky se říká handicap.

Tyto sázky bývají oblíbené zejména v situacích, kdy má utkání poměrně jasného favorita. Kurzy na výhru/remízu/prohru jsou v té chvíli mnohdy nezajímavé. V takovém případě sázkaři rádi využívají handicapů.

Nejčastějšími handicapy jsou -1,5 gólu (reverzně +1,5 gólu) či -2,5 gólu (reverzně +2,5 gólu). Tyto handicapy určují, o kolik gólů musí tým zvítězit či naopak o kolik gólů nesmí prohrát.

Znaménko minus značí, o kolik gólů virtuálně váš tým před zápasem prohrává, plus naopak o kolik virtuálně vede. Snadnější představu můžete mít v následujícím příkladu ze zápasu Slavia vs. St Joseph's.

 • Slavia v handicapu -4,5 (kurz 2,05)
 • St Joseph's v handicapu +4,5 (kurz 1,70)

Pokud vsadíte Slavia -4,5, pak věříte, že v zápase vyhraje alespoň o pět gólů. Vaše sázka tak bude vítězná při výsledcích 5:0, 6:1, 6:0, 7:0, a tak dále. Pokud Slavia vyhraje o méně než pět gólů, bude vaše sázka proherní.

Stejně tak si ale můžete vsadit na St Joseph's +4,5. V takové chvíli budete věřit St Joseph's, že na Slavii prohraje maximálně o čtyři góly. K vítězné sázce vám tedy budou stačit i výsledky jako 4:0 či 5:1.

Čím vyšší handicap musí tým dohánět (o čím více gólů musí vyhrát), tím vyšší je pochopitelně vypsaný kurz. Stejně tak platí i to, že čím menší plusový handicap bude mít outsider, tím vyšší bude kurz.

Příklad: Bayern hraje doma s Augsburgem a je tedy jasným favoritem. Kurz na jedničku není příliš zajímavý, protože je velmi nízký. Pokud však věříme, že Bayern porazí outsidera vyšším rozdílem, můžeme zvolit sázku na handicap -1,5 či -2,5 s vyšším kurzem.

Vždy je ale třeba zvážit motivaci týmu k tomu hrát s maximálním nasazením. Pokud například Bayern za pár dní čeká důležitý zápas Ligy mistrů, může se stát, že v lize nebude hrát naplno až do konce s cílem nastřílet co nejvíc branek a spokojí se i s výhrou o jeden gól.

Tip: Sázky na handicap jsou dostupné a oblíbené i v jiných sportech, například v hokeji, v házené, v basketbale (body) či v tenise (vítězné gamy).

Kromě klasických handicapů zapsaných jako X,5 se můžete v nabídce setkat i s takzvaným asijským handicapem, který zohledňuje dva druhy výsledků. Je zapisován jako 1,0, 2,0, případně na čtvrtiny. Podle výsledku se vám pak vrátí poměrná část vkladu podle toho, zda jste splnili obě, jednu, či žádnou podmínku.

sipka Asijský handicap – co to je, jak se počítá a jak se vyplácí

Sázky over/under (nad a pod) na počet gólů, rohů, žlutých karet, střel apod.

Kromě sázení na výsledek samotného zápasu je mezi sázkaři čím dál oblíbenější sázet i na výskyt konkrétních jevů v utkání. Může to být počet gólů, ale například i počet rohových kopů, vhazování, střel na bránu, žlutých karet, ofsajdů.

Počet takových vypsaných příležitostí obvykle odpovídá významu a sledovanosti utkání. Na zápasy Ligy mistrů či české fotbalové ligy se tak obvykle setkáte s velmi bohatou nabídkou těchto over/under kurzů. U zápasů nižších soutěží může být nabídka omezenější.

Princip těchto sázek je velmi jednoduchý. Z hlediska sázky vám nebude záležet na tom, který tým zvítězí, ale zda jste správně odhadli počet výskytů vybraného jevu.

Oblíbeným příkladem je sázka na over/under 2,5 gólu, velmi často ji najdete v zápise se znaménky:

 • Nad 2,5 gólu (+2,5 gólu) – sázka na to, že v zápase padnou alespoň 3 góly
 • Pod 2,5 gólu (-2,5 gólu) – sázka na to, že v zápase padne méně než 3 góly

Podobným způsobem se postupuje u sázek na žluté karty, rohy atd. Často můžete v nabídce vybrat z širší škály těchto over/under sázek. Můžete si tedy vybrat například ze sázek nad/pod 1,5 či 2,5 či 3,5 gólu.

Kurzy budou samozřejmě odpovídat tomu, čeho je náročnější dosáhnout. Na over 1,5 gólu tak bude logicky vždy nižší kurz než na over 3,5 gólu.

Stejně jako u sázky na výsledek je v Česku obvyklé, že v pohárových zápasech se pro vyhodnocení standardně používá základní hrací doba. Pokud je zahrnuto i případné prodloužení, bývá vypsaná příležitost přehledně označena jako „do rozhodnutí“ či „včetně prodloužení“.

U sázek over/under se sčítá výkon obou týmů. To znamená, že při sázce +2,5 gólu můžete vyhrát, ať už je konečné skóre 3:0 nebo 1:2. Stejně tak u žlutých karet nezáleží na tom, který tým je nasbíral.

V nabídce ale můžete většinou najít i kurzy over/under zaměřené na jeden konkrétní tým. Pokud například hraje Sparta s Teplicemi, můžete si vsadit například na to, že Sparta vstřelí +2,5 gólu. V takovém případě bude vaše sázka výherní i v případě, že zápas skončí 3:3 nebo 3:4.

Příklad: Lazio hraje proti Juventusu a podle vypsaných kurzů je těžké zvolit sázku na to, jak zápas dopadne. Pokud ale věříme, že v utkání budou padat góly, můžeme místo klasické sázky na výhru jednoho týmu či remízu raději zvolit sázku na počet gólů +2,5.

Pak už můžeme fandit oběma týmům, aby si vytvořily co nejvíc šancí. Bude nám jedno, jestli zápas skončí 2:1, 1:2 nebo třeba 3:3, všechny tyto výsledky budou pro náš tiket výherní.

Tip: Sázkaři sice obvykle raději volí „over“ s přihlédnutím k tomu, že zápas třeba budou sledovat a chtějí fandit útočnému fotbalu se spoustou gólů. Při sázení nad/pod je ale důležité oprostit se od tohoto vnějšího vlivu a hodnotit pouze objektivní příčiny, proč by v utkání měly či neměly padat góly.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Co je důležité vědět před sázením na žluté karty a ofsajdy

U sázek na žluté karty je důležité znát pravidla vyhodnocení. Ta se totiž mohou lišit podle sázkové kanceláře. Většinou je standardem, že pokud je hráč v zápase vyloučen, počítá se do žlutých karet pouze ten počet žlutých karet, které skutečně uviděl.

Je tedy rozdíl, zda je hráč vyloučen přímo červenou kartou, nebo dostal žlutou kartu a poté přímo červenou, nebo zda dostal první a druhou žlutou kartu. Některé sázkovky ale mohou tyto situace hodnotit bodově. Například Synot Tip červenou kartu hodnotí jako dvě žluté karty.

Sázky na počet ofsajdů jsou spíše okrajové, ale je u nich třeba zohlednit rostoucí význam technologie VAR. Ten může totiž výrazně promluvit do počtu ofsajdů v zápase. Pomezní rozhodčí jsou vzhledem k dostupnosti videa obvykle nabádáni k tomu, aby hru více pouštěli.

Pokud následně získá míč druhý tým a rozhodčí nemá důvod přerušit hru a vrátit situaci zpět, může se stát, že zjevný ofsajd nebude odpískán a hra pokračuje dál. V takovém případě se tento ofsajd nebude ani počítat do zápasových statistik.

Příklad: Slavia hraje s Plzní a oba týmy dělí v tabulce jeden bod. Pokud si myslíme, že v zápase bude docházet k častým faulům a roztržkám, pak nám přijde vhod sázka na počet žlutých karet. Většinou si lze vybrat z několika možností, například nad nebo pod 2,5 či 3,5 či 4,5 žlutých karet. Pak už nám bude jedno, v jakém poměru rozhodčí bude fotbalisty napomínat, stačí nám pouze splnit celkový počet.

U některých soutěží bývá zvykem, že karet padá o něco více, a tak se můžete setkat i s vyššími čísly over/under. Žluté karty bývají často udělovány v závěrech zápasů, speciálně ve chvílích, kdy jeden tým dotahuje a druhý naopak zdržuje a takticky přerušuje hru.

Tip: Standardem sázkových kanceláří bývá, že do sázek na žluté a červené karty započítává pouze ty, které obdrželi hráči na hřišti. Pokud je tedy napomínán například trenér či někdo z hráčů na lavičce, není to zohledněno při vyhodnocování tiketu.

Sázky na poločas nebo určitou část zápasu

Ve spoustě zápasů si můžete sázky jako 1, 0, 2 či na počet gólů, žlutých karet a podobně vsadit také v omezené době utkání. Můžete tedy sázet například na první poločas, druhý poločas, či nějakou konkrétní výseč utkání (např. mezi 16. a 30. minutou).

Při těchto sázkách je pochopitelně zohledněna pouze ta konkrétní část zápasu, která se týká vaší sázky. Tyto sázky bývají populární v live sázení, ke kterému se ještě dostaneme níže v tomto článku.

Příklad: Real Madrid hraje doma s Alavésem a měl by získat povinné tři body. Pravděpodobně svého soupeře převálcuje, ale pokud věříme, že hosté zvládnou alespoň část zápasu bránit remízu, pak se nám hodí například sázka na prvních 30 minut. Můžeme vsadit například to, že v té době nepadne žádný gól či remízový stav utkání. Pokud po půl hodině bude skóre 0:0, náš tiket bude výherní. Posléze už nám může být jedno, jestli Real nakonec vyhraje a kolik padne gólů.

Speciální sázky na fotbal – přesný výsledek, střelec gólu, kdo dostane kartu, bude penalta apod.

Kurzová nabídka českých sázkových kanceláří bývá mnohdy ještě pestřejší. Obvykle si můžete u jednotlivých zápasů vsadit i na konkrétního střelce gólu, či dokonce více gólů.

Právě ve variabilitě těchto příležitostí můžete často najít rozdíly u jednotlivých sázkových kanceláří. Pokud tedy těchto sázek chcete využívat, doporučujeme vám rozhlédnout se, kde najdete například největší nabídku střelců.

Často bývají mezi sázkami vypsány i kurzy na to, zda bude v zápase nařízena penalta či zda bude udělena červená karta. Sázkovky ale mívají k dispozici i celou řadu dalších příležitostí.

Tip: Sázkové kanceláře většinou považují sázky na střelce za platné pouze tehdy, pokud daný fotbalista nastoupí v základní sestavě. Pokud zůstane na lavičce nebo nastoupí až v průběhu zápasu, bývá sázka vrácena. Na střelce si ale mnohdy můžete vsadit i live.

U sázek na střelce je dobré sledovat kromě formy, počtu gólů v sezoně či aktuálního soupeře i to, kdo v daném týmu zahrává pokutové kopy. Góly z penalty se počítají do sázky na střelce, pokud jde o nařízený pokutový kop během zápasu.

V pohárových zápasech naopak se naopak nezapočítávají góly v penaltovém rozstřelu. Obvykle je rovněž zvykem, že střelec branky se ve fotbale sází na základní hrací dobu.

Dlouhodobé sázky – kdo vyhraje titul, kdo sestoupí, kdo se umístí lépe, nejlepší střelec v sezoně

Ve fotbale samozřejmě nemusíte vždy vsázet pouze na jednotlivá utkání. Před startem sezony, ale i v průběhu, sázkové kanceláře vypisují kurzy na to, kdo v různých ligách získá mistrovský titul. Stejně tak se můžete setkat se sázkami na umístění či na sestup.

Kromě toho jsou k dispozici i kurzy na souboj dvou týmů, tedy který z nich se umístí lépe v tabulce. Tyto a další sázky opět vychází z kreativity a rozmanitosti jednotlivých sázkovek. Každá kancelář může nabízet jiný typ sázek.

Dlouhodobé sázky se týkají i individuálních výkonů. Můžete si vsadit třeba na to, kdo vyhraje krále střelců Ligy mistrů, Premier League a podobně. Stejně tak jsou podobné sázky k dispozici pro velké reprezentační turnaje.

Tip: Při dlouhodobých sázkách například na nejlepšího střelce je třeba zohlednit situaci v jednotlivých klubech. Pokud má například Slavia v kádru několik útočníků podobné kvality, a navíc ji čekají zápasy v Konferenční lize, dá se předpokládat, že trenér bude sestavu hodně měnit. V takovém případě můžou mít střelci Slavie v dlouhodobé soutěži o krále střelců nevýhodu – neodehrajou totiž tolik minut jako útočníci, kteří jsou ve svých týmech téměř nenahraditelní.

SOLO sázka – jedna příležitost

Všechny výše popsané sázky můžete vsadit samostatně. Jde o takzvanou SOLO sázku, která není zkombinována s žádnou jinou příležitostí. SOLO sázka je nejčastějším typem tiketu. Znamená to, že vyhodnocení vsazeného tiketu podléhá výsledku té konkrétní události a ničemu dalšímu.

AKU, akovka, spojení více sázek

Při sázení nemusíte vždy vybírat jen jednu příležitost, kterou vsadíte. Můžete je vhodně kombinovat. Nejčastějším typem tiketu, který obsahuje více příležitostí, je takzvaná AKU sázka, neboli akovka.

Jde o výběr dvou či více příležitostí, které musí současně vyjít, aby byl váš tiket výherní. Kurzy všech příležitostí se mezi sebou násobí, proto můžete u AKO tiketů usilovat i o velké výhry. Je však třeba mít na paměti, že vyšší počet příležitostí – a tím vyšší kurz – zároveň snižuje pravděpodobnost výhry.

Sázkové kanceláře obvykle nepovolují sázky, které spolu kolidují – tj. podporují se. Pokud vsadíte výhru Sparty, nemůžete obvykle dát na stejný tiket i sázku na jejího střelce. Tuto skutečnost nemusíte sami hlídat, rozhraní sázkových kanceláří vás v případě podpůrných příležitostí rychle uvědomí, že takový tiket nelze vsadit.

Tip: Při sázení AKU sázek je třeba dobře zvážit riziko. Možnost vysoké výhry díky násobení kurzů sice může vypadat lákavě, zároveň se ale v takové situaci značně snižuje šance na výherní tiket. U dlouhých „plachet“ pak stačí jedna chyba, která může slibně rozehraný tiket zkazit. Při sázkách AKU si tedy vždy rozmyslete, kolik příležitostí dává smysl spojit na jeden tiket a zda není lepší vsadit je každou zvlášť (SÓLO).

Jak sázet více příležitostí na jeden zápas – Bet Builder

V poslední době už do Česka přichází trend, který je populární u amerických bookmakerů, a sice tzv. „same-game parlay“. České sázkovky tuto možnost často označují spojením „Bet Builder“.

Jde v podstatě o AKU tiket, který je složený z příležitostí týkajících se jednoho zápasu. Kurzy na takovém tiketu jsou samozřejmě upraveny odpovídajícím způsobem. Tiket Bet Builder si můžeme představit na příkladu sázky na derby Sparta vs. Slavia.

Můžeme vsadit například výhru Slavie, více než 3,5 gólu, více než 10,5 rohu, střelce Sora a žlutou kartu Ševčíka. Pokud všechny tyto události nastanou, bude náš tiket výherní.

Tip: Bet Builder může být zajímavý v situaci, kdy od zápasu očekáváme nějaký konkrétní průběh. Pokud například tipujeme, že Sparta bude velice těžko dobývat bránu Vikingu, můžeme spojit sázky na nízký počet gólů, vysoký počet rohů a třeba žluté karty.

Kombinátor, kombík, MAXIKOMBI apod.

Kromě akovky fotbaloví sázkaři mnohdy volí možnost takzvaných „kombinátorů“. Jde v principu o rozdělení příležitostí do více skupin. Sázkař sám volí počet skupin a počet příležitostí v každé z nich. Poté na každou kombinaci provede libovolný vklad.

Můžete tedy mít například osm vybraných příležitostí rozdělených do čtyř skupin po dvou. Pak už jen vyberete, kolik peněz vsadíte na každou skupinu, dále na to, že vyjdou dvě skupiny, tři skupiny a celý tiket.

Kombinátor tedy v podstatě slouží k sestavení více ako tiketů z různé kombinace stejných příležitostí.

Tip: Kombinátor nemusí být symetrický, v každé skupině může být různý počet příležitostí i různý celkový kurz. Zároveň nemusíme vsadit všechny možné kombinace. Pokud máme například KOMBI tiket se čtyřmi skupinami, můžeme si rozmyslet nejen celkový vklad, ale i kolik vsadíme na jakoukoli možnost. Vsadit můžeme na to, zda vyjde jedna, dvě, tři či všechny skupiny – některé varianty přitom můžeme i kompletně vynechat.

LIVE sázení během fotbalového zápasu

Stále větší popularitu získávají live sázky, neboli sázení v průběhu sportovní události. Fotbaloví sázkaři v tomto směru nejsou výjimkou. Výhodou live sázek je jak široká nabídka kurzů, tak živých přenosů.

Dostupnost live sázení je dnes opravdu vysoká a uživatelsky příjemná – díky mobilním aplikacím sázkových kanceláří. Sázky live tak můžete pohodlně uzavírat odkudkoli, kde budete mít internetové připojení.

Přímo u sázkových kanceláří tak často můžete sledovat přímý přenos zápasu a u toho vsázet na jeho průběh. Live sázky jsou zábavné především právě proto, že vám umožňují reagovat na vývoj utkání.

Během zápasu tak můžete pozorovat, jak oba celky na hřišti vypadají. Jak ovlivňuje hru skóre, zda má některý z týmů převahu, zda dochází ke spoustě faulů a podobně. Nabídka kurzů obsahuje spoustu příležitostí, které lze vsadit i před zápasem. Právě live rozhraní ale mnohdy nabízí i řadu dalších speciálních sázek.

Live kurzy se mění v podstatě co pár sekund, sázkové kanceláře rychle reagují na jednotlivé události, které ovlivňují zápas. Díky tomu si vždy můžete vsadit v aktuálním kurzu. Nabídka je opět mimořádně pestrá – sázet můžete výsledek zápasu stejně jako třeba to, kdo bude kopat příští roh.

Příklad: Jablonec hraje s Olomoucí a probíhá 50. minuta. V zápase už bylo odpískáno 20 faulů, ale rozhodčí zatím udělil pouze jednu žlutou kartu. V posledních minutách navíc přehlédl několik nedovolených zákroků a situace se začíná vyostřovat. To pro nás může být zajímavý signál vsadit live na to, že do konce zápasu ještě padne určitý počet žlutých karet. Díky LIVE sázkám je dnes tato možnost naprosto běžná.

Co je důležité sledovat při sázení na fotbal – jaké informace jsou užitečné

Při sázení na fotbalové zápasy je důležité sledovat celou řadu faktorů, které ovlivňují pravděpodobnost výsledku, potažmo i nabízených sázek.

 • Aktuální forma týmů: Je důležité vědět, jak jsou na tom týmy v tabulce a jak se jim daří v posledních týdnech, a to nejen výsledkově, ale i herně.
 • Zranění a pravděpodobné sestavy: Přišel některý z týmů o důležitého hráče? Jak by mohla vypadat základní jedenáctka? Bude trenér šetřit některé opory?
 • Konkrétní matchup: Jak proti sobě fungují herní styly konkrétních týmů, dává herní systém některému mužstvu větší šanci na úspěch?
 • Vypsané kurzy: Pochopitelně je velmi důležité vnímat a zohlednit hodnotu kurzu. I pokud si myslíme, že v některém zápase jeden vyhraje, kurz na takovou sázku může být příliš nízký a v dlouhodobém horizontu tedy nevýhodný.
 • Průběh zápasu: Sázky na karty či rohy jsou často lepší live s informací o tom, jak se zápas vyvíjí. Když se hraje ve vysokém tempu, mohlo by být i více faulů. Je třeba všímat si, zda rozhodčí netrestá jasné přestupky a situace se vyhrocuje. U rohů je důležité například to, zda jeden tým dotahuje, a musí tedy hrát dopředu.
 • Počasí a terén: Na průběh zápasu může mít vliv i počasí. Například sázky na góly mohou ovlivnit faktory jako podmáčené hřiště, sníh a podobně.

Co naopak při sázení na fotbal není příliš relevantní?

Před utkáními se často zmiňují předchozí vzájemné zápasy dvou týmů, často jde ale spíše o novinářsky vděčné zajímavosti než sázkařsky užitečné informace. Minulé duely mezi dvěma stejnými celky je vždy třeba zasadit do správného kontextu.

Kdy předchozí vzájemné zápasy nejsou relevantní:

Arsenal má s Realem Madrid pozitivní bilanci 1 výhry, 1 remízy a 0 proher. Pokud by se ale oba kluby měly nyní střetnout, pak by tato skutečnost neměla žádnou výpovědní hodnotu. Oba předchozí zápasy proběhly v roce 2006, v současnosti jde tedy o týmy s úplně jinými sestavami, trenéry, formou a ambicemi.

Kdy předchozí vzájemné zápasy mohou být relevantní:

Pokud se ligové kluby střetávají pravidelně v krátkém časovém úseku několika měsíců, mohou mít předchozí výsledky jistou informační hodnotu. Kluby mohou mít stejné hráče, trenéra, herní systém. Situace se ale stále vyvíjí, a tak je třeba vyhodnotit, jakou váhu mají např. výsledky Sparty z minulé sezony, když v létě vyměnila trenérský tým a značně obměnila hráčský kádr.

1️⃣Jak se vyznat v kurzech sázení?

Podívejte se na našeho průvodce kurzovým sázením na fotbal. V článku se dozvíte, co znamená kurzový zápis a seznámíte se i s různými typy sázek na fotbal.

2️⃣Jak sázet na počet gólů?

Sázky na počet gólů jsou velmi oblíbené. Přečtěte si přehledný návod, jak sázet na počet gólů.

3️⃣Kde sázet na fotbal?

Sázkové kanceláře s licencí v ČR nabízí mnoho sázkových příležitostí na fotbal. Podívejte se, kde si můžete vsadit na fotbal.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Recenze sázkové kanceláře Fortuna

Recenze sázkové kanceláře Fortuna: registrace, bonusy a kurzy

Fortuna patří mezi nejznámější ⭐ sázkové kanceláře v Česku. Jaké služby a bonusy nabízí? To se dozvíte ✔️ v následující recenzi.

forBET - sázej na fotbal s atraktivním bonusem a nejlepšími kurzy

Recenze sázkové kanceláře forBET: registrace, bonusy a kurzy

Mezi licencované sázkové kanceláře ⚽ v České republice patří i forBET. V článku ☝️ se o této sázkovce a jejích bonusech dozvíte více.

Sázejte u Betana z vašeho mobilu

Betano CZ - recenze, registrace, sázky na fotbal

Betano, ✔️ nejlepší fotbalová sázkovka? V naší recenzi najdete vše o registraci, bonusech i mobilní aplikaci Betana. Fotbalová nabídka je...